Йдеться про вирубку лісу для заготівлі деревини.
За останні 5 років українські лісівники відродили 263 тисячі гектарів лісу. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Мінагрополітики та продовольства. Це на 15% більше за площу суцільних зрубів 227 тисяч гектарів.
За словами начальника управління лісового господарства та відтворення лісів Держлісагентства Володимира Романовського, нині тенденції до збільшення стиглих та перестійних насаджень. Відтак лісівники планують у майбутньому заготовляти більше деревини.
Втім нині є проблеми з організацією вирубки застійних дерев.
«В останні роки у Карпатському регіоні поступові та вибіркові системи рубок більш широко застосовуються, і складають близько 60% за площею і 47% за запасом», - повідомив Романовський.
За словами заступника Голови Держлісагентства Володимира Бондаря, застосування вибіркових систем рубок це європейська практика, яку необхідно впроваджувати в Україні.
«Впровадження у лісогосподарську практику вибіркових та поступових систем рубок із удосконаленими технологіями лісозаготівель сприяє формуванню природних лісів, підвищенню їхньої стійкості та забезпечує постійне функціонування лісів, а також більш ефективне використання лісових ресурсів», - наголосив Бондар.
Однак має така система й свої недоліки. Зокрема, ускладнюється механізація лісосічних робіт, йде більше витрат на заготівлю деревини та необхідна дорога техніка, яка нині відсутня.
Втім перехід до поступової вирубки, кажуть лісівники, дозволить лісу природньо оновлюватися та знизити витрати держави на відтворення насаджень. Також посилить стійкість дерев до шкідників та хвороб, зменшить небезпеку пошкодження лісу під час негоди.
За матеріалами minagro.gov.ua