EnglishFrenchGermanPolishRussianUkrainian

Равликовий бум дійшов до України: експерти розповіли про тенденції делікатесного ринку

18 мая 2018 - Администратор

Виробництво равликів в Україні стрімко зростає, хоча ще кілька років тому продати цей товар на внутрішньому ринку було проблемою.

Україна збільшила експорт равликів до ЄС, повідомляє видання «ProConsulting». Так, торік поставки склали 347 тонн такої продукції. Фахівці зазначають, що ці поставки складаються головно з равликів, зібраних вручну на заході України.

А от існуюче промислове виробництво складає приблизно 15% від загального обсягу. Така тенденція спостерігається в усьому світі, зазначають фахівці. Щороку на світовий ринок надходить 420-450 тисяч тонн цього делікатесу на 12 мільярдів доларів. Але цей обсяг не може задовольнити всю потребу в молюсках, адже попит постійно росте. Так, пропозиція на 30-40% відстає від попиту, підкреслюють аналітики.

В Україні «равликовий тренд» розпочався останніми роками. Ще донедавна збути молюсків на внутрішньому ринку було важко. Втім нині є інтерес споживача до південно-європейської кухні, тож ресторани активно цікавляться цим товаром.

Промислове вітчизняне виробництво забезпечує 2-5 тонн продукції щороку. Воно орієнтоване переважно на продажі всередині країни. Більшість підприємств, що займаються равликами, не можуть наповну реалізувати свій потенціал, зазначають фахівці. Це відбувається через відсутність ланцюжка «вирощування-переробка-поставка споживачам». Відтак підприємства змушені продавати равликів посередникам у живому вигляді, а це знижує рентабельність діяльності.

pro-consulting.ua

Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!