EnglishFrenchGermanPolishRussianUkrainian

Труднощі експорту: молочники нині виробляють найбільше молока, утім збувати його нікуди

23 мая 2018 - Администратор

Найбільші складнощі з експортом сирних продуктів.

Про пік сезону виробництва молока в Україні пише «Інфагро». За даним видання, нині пропозиція сировини максимально висока. Але збувати надлишок молока виробникам нікуди.

Значну частину сировини, яку раніше використовували для виготовлення сирних продуктів, тепер потрібно перенаправляти на сушіння. Але нинішні ціни на СЗМ та вершкове масло занизькі, вважають аналітики галузі. Тож сушити молоко заводам невигідно.

Експерти прогнозують, що ситуація може змінити в середині літа. Тоді ціни на продукти, що виробляє Україна, на світовому ринку скоригуються. Аналітики очікують збільшення попиту на молочку з боку країн-імпортерів на тлі значного подорожчання нафти та слабкого курсу долара.

Водночас вартість молокопродуктів може зрости лише за умови збільшення світового виробництва молока не більше, ніж на 1,5%.

Нині підприємства, які експортують українську молочну продукцію, намагаються вийти на рентабельність. Однак зробити це непросто – потрібно знизити закупівельну ціну на молоко. Втім у представників тваринницької галузі це викликає обурення. Вони заявляють про збитковість молочного тваринництва. З іншого боку у ФАО говорять про зниження українського молочного індексу у квітні на 13,3%.

Загалом прибутковість виробників молока у першому кварталі року знизилася на 8,2% супроти аналогічного періоду 2017 року. Заробітки фермерів впали. Однак ситуація далека від кризової, вважають експерти. Адже торік операційна рентабельність виробництва молока в багатьох господарствах досягала +40%. Крім того, в другій половині літа молоко знову може подорожчати.

За матеріалами: infagro.com.ua

Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!