EnglishFrenchGermanPolishRussianUkrainian

Аграрії третій рік поспіль економлять на добривах – експерти

11 июля 2018 - Администратор

Дефіцит поживних речовин складає 67 кілограмів на гектар, підрахували фахівці.

За даними Української аграрної конфедерації, упродовж останніх трьох років українські фермери закладають на полях замалу кількість добрив, таким чином економлячи на поживних речовинах.

Головна причина такої тенденції - завищені ціни на українському ринку азотних добрив, котрі суттєво перевищують як світові ціни, так і ціни, за якими національні виробники експортують азотні добрива. Крім того, ринок залежить від невеликої кількості постачальників, що призводить до монополізації ринку, зауважують фахівці.

Також існує дефіцит обігових коштів у сільськогосподарських товаровиробників для рівномірної закупівлі мінеральних добрив протягом всього року.

За даними ДУ «Інститут охорони ґрунтів України», в цілому у ґрунтах України переважає дуже низький та низький вміст азоту (93,1 % обстежених площ). Середньозважений вміст легкогідролізованого азоту на обстежених площах (16,2 млн га) становить лише 105,4 мг/кг ґрунту.

А фосфор і калій, що є основними елементами живлення сільськогосподарських культур, не повертаються в ґрунт у кількості, яка відчужується з урожаєм. Незважаючи на те, що середньозважений вміст рухомих сполук фосфору у ґрунтах України складає 110,3 мг/кг, що відповідає підвищеному ступеню забезпеченості, виявлено тенденції до його зменшення у Київській, Луганській та Одеській областях.

Дуже низьким є і вміст цинку – 0,8 мг/кг ґрунту, що простежується на 90,7 % території. Краща ситуація спостерігається із забезпеченістю ґрунтів України рухомими формами сірки, бору, кобальту, марганцю та міді.

Найвищий середньозважений показник характеристики ґрунтів за вмістом азоту, що легко гідролізується, спостерігається у Тернопільській області, а найнижчий – у Закарпатській, фосфору – у Херсонській та Чернівецькій відповідно, калію – у Миколаївській та Рівненській.

За матеріалами agroconf.org

Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!