EnglishFrenchGermanPolishRussianUkrainian

Актуально

За два тижні лютого закрилося більше ніж 36 000 ФОПів, відкрилося – 25 700. Вперше з січня 2017 року, коли почалася хвиля ліквідації "сплячих ФОПів", кількість фізосіб-підприємців, що припинили діяльність, перевищила кількість нових зареєстрованих ФОПів, свідчать дані Opendatabot.

Середня ціна гектара землі сільськогосподарського призначення в Україні, розрахована за період від скасування мораторію на її продаж у липні 2021 року та до 1 лютого 2022 року, склала 38,69 тис. грн/га, тоді як у липні-грудні 2021 року цей показник був нижчим на 0,3% – 38,55 тис. грн/га. Про це повідомляє interfax.com.ua, пише agronews.ua.

Рада підтримала в цілому законопроекти № 5499 та 5498, які спрямовані на створення умов для розвитку наукової та науково-технічної діяльності.

Під тиском інформаційних загроз інвестори намагаються вивести свій капітал з України і це, зі свого боку, призводить до тиску на курс долара, а також на значні витрати Національного банку на підтримку стабільності. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час Марафону єднання UАразом.

Прийнято Закон "Про внесення зміни до розділу V "Прикінцеві положення" Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо спрощення розміщення технічних засобів електронних комунікацій" (проект № 5811).

Кабінет міністрів схвалив створення ТОВ “Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві” (ФЛДКСГ, Limited Liability Company “Partial Credit Guarantee Fund in Agriculture”, Київ) зі статутним капіталом 200 млн грн, який надаватиме часткові гарантії частина (до 50%) кредитних зобов’язань с/г виробників із земельним банком до 500 га. Про це повідомляє interfax.com, пише agronews.ua.

За 2021 рік в Україні скоротилося виробництво продукції тваринництва за всіма видами, у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року. Про це свідчать дані Державної служби статистики. Про це повідомляє unian.ua, пише agronews.ua.

За останній тиждень подорожчала не лише пшениця другого та третього класу, а й кукурудза

Українські виробники скла зупинили роботу через високі ціни на газ

Кабінет Міністрів України затвердив порядок консервації деградованих, малопродуктивних та забруднених земель шляхом припинення або обмеження їх використання на визначений термін для подальшої висадки на таких ділянках лісових масивів, створення лук або їх ренатуралізації. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна, пише agronews.ua.

Частка фальсифікату пестицидів на ринку України сьогодні складає 20-30% обсягу продукції‚ а кількість підроблених препаратів‚ призначених для роздрібного продажу населенню перевищує 50%. Про це розповіла народна депутатка України Олена Вінтоняк в матеріалі «Державне регулювання ринку пестицидів. Курс на наведення ладу» на AgroPolit.com.

Державне регулювання цін на продукти харчування обмежено вплине на інфляційні процеси. Про це повідомив на брифінгу заступник голови Нацбанку Сергій Ніколайчук.

Понад 62 км дороги зі Львова до Рави-Руської відремонтують за 4,2 млрд грн. Відповідний тендер Служба автомобільних доріг Львівщини оголосила на електронному майданчику публічних закупівель Prozorro.

Вітчизняне свинарство розпочало 2022 р. з черговим антирекордом за чисельністю свинопоголів’я в країні — 5,54 млн гол. Про це розповіли аналітики Асоціації «Свинарі України» з посиланням на дані Державної служби статистики України.

Україна втратила можливість залучати зовнішній капітал унаслідок стресової ситуації на ринку зовнішніх запозичень через зростання геополітичної напруги. Про це під час пресбрифінгу з монетарної політики розповів директор департаменту відкритих ринків Національного банку Олексій Лупін.