Проблеми регулювання доступу на ринок українські підприємці, урядовці та експерти обговорювали 4 квітня в Києві на Круглому столі «Назустріч бізнесу: спрощення виходу на ринки». Ця подія дала офіційний старт кампанії публічного діалогу між владою та бізнесом, метою якого є вдосконалення державного регулювання та поліпшення бізнес-клімату в країні.
Міністерство економічного розвитку і торгівлі та Державна регуляторна служба ініціювали публічні консультації як невід’ємний елемент регуляторної реформи, щоб правила для бізнесу були ефективні та зрозумілі, а процес їх прийняття – прозорий та відкритий. Незалежний аналітичний центр BRDO став організатором публічних консультацій та розробником аналітичних матеріалів у рамках ініціативи EU4BusinessFORBIZ.
В рамках проведеного круглого столу було презентовано так звану Зелену книгу - першу із запланованих вісімнадцяти (по 18-ти ключовим ринкам). З результатами даної праці, присвяченої темі «Обмеження доступу до ринків», можна ознайомитись за посиланням. Окрім того, на базі Платформи ефективного регулювання створено форму зворотного зв'язку, за посередництвом якої у бізнесу зявилась можливість оцінити здійснену роботу компетентних органів та надати власні рекомендації.
Варто відмітити, що в процесі здійснення дослідження експерти сектору «Контроль та нагляд» виявили 661 випадок застосування інструментів обмеження доступу до ринків, а норми, які передбачають ці обмеження, містяться в 943 регуляторних актах. При цьому, саме регуляторне поле є неякісним.
Довідково:
Зелена книга – перший етап започаткованого діалогу. Являє собою аналіз поточного стану проблематики ринку та потенційно можливі напрямки покращення його регуляторного поля. Проведення консультаційних заходів та круглих столів на базі випущених зелених книг має результувати у білу книгу.
Біла книга - консолідований результат напрацювань бізнес спільноти та експертного середовища, у формі практичних рекомендацій та пропозицій для влади задля покращення регуляторного поля. Саме на основі білої книги планується формувати дерегуляційний пакет змін.
ІЦ УАК