Єдиний реєстр суб'єктів туристичної діяльності України з’явиться в 2021 році.
Про це заявила глава Держагентства розвитку туризму Мар’яна Олеськів, повідомляє Інтерфакс-Україна.
За її словами, частка туризму в економіці України становить від 1,5% до 3% (до пандемії коронавірусу).
Читайте також: $1,5 млрд. Міністерство культури оцінило втрати туристичної галузі від коронавірусу
«Це дуже мало, але це не означає, що у нас немає туризму. Він є, але у великій частині він у тіні», — сказала Олеськів.
За її словами, щоб вивести туристичний бізнес з тіні, необхідно спростити ряд процедур.
На даний момент Держагентство працює над створенням реєстру всіх суб'єктів туристичної діяльності.
«Плануємо замінити ліцензування туристичних операторів на внесення їх до реєстру і відповідність їх вимогам, в тому числі і щодо фінансового забезпечення. Якщо суб'єкт діє по даному виду діяльності, ми зможемо порівнювати з податковою його обороти, а його фінансове зобов’язання буде прив’язане до його оборотів», — додала глава відомства.
Також за її словами, на даний момент в Україні абсолютно не врегульовані туристичні агенти, що призводить до багатьох проблем.
«Дуже часто туристичне агентство відкриває будь-хто без достатнього рівня освіти і розуміння, як працює цей бізнес, через що страждає кінцевий споживач — турист. Ми це обов’язково врегулюємо. Це в жодному випадку не ускладнить бізнесу життя», — додала Олеськів.
Крім того, вона зазначила, що в електронний реєстр суб'єктів туристичної діяльності також увійде реєстр гідів.
«Сьогодні вони абсолютно не врегульовані, там ще гірша ситуація, ніж з турагентами. Гіди у своїй більшості не платять податки, гідом може стати будь-хто, розповідаючи свої версії історії. Загалом, я за авторські тури, і ми про це говорили з багатьма учасниками ринку, але базові знання та базове навчання гіди повинні проходити, щоб розуміти, про яке місто вони розповідають. Це все буде в координації з органами місцевого самоврядування», — заявила глава туристичного відомства.
Серед іншого, за її словами, також йдеться про категоризації готелів, так як на сьогодні менше 300 готелів в Україні мають категорію.
«Зовсім не врегульована діяльність хостелів, подобової здачі квартир та інших видів житла. Це також будемо врегулювати і вносити в цей єдиний реєстр. Всім цим буде спрощена, але покращена можливість контролю», — додала Олеськів.
Вона зазначила, що Агентство робить все можливе, щоб запустити цей реєстр в 2021 році.
nv.ua