Для України як великого аграрного виробника питання пристосування сільського господарства до змін клімату і природних умов виробництва є одним з важливих напрямків формування аграрної політики.
Про це в рамках круглого столу «Змінюється клімат - змінюється сільське господарство: орієнтація на Цілі Сталого Розвитку ООН» розповіла заступник міністра аграрної політики З питань Ольга Трофімцева євроінтеграції.
За її словами, в стратегії роботи Мінагропроду це закладено в рамках пріоритетного напряму «Зрошення», який насправді охоплює більш широке коло питань, пов'язаний з формуванням нових підходів до аспектів охорони навколишнього середовища в аграрному та переробному секторах.
«Наша команда вважає за потрібне в своїй роботі орієнтуватися на 17 цілей сталого розвитку ФАО ООН і відповідним чином реагувати на нові виклики», - зазначила Ольга Трофімцева.
Зі свого боку, міжнародний консультант ФАО ООН Михайло Малков звернув увагу, що зміна клімату є загрозою для глобальної продовольчої безпеки, сталого розвитку та досягнення мети подолання бідності. Тому адаптація сільського господарства до змін клімату, пом'якшення його наслідків і скорочення викидів парникових газів є одним із пріоритетних завдань організації як на глобальному, так і національному рівнях.
«На прохання Мінагропроду ФАО надасть технічну допомогу в написанні сільськогосподарської частини Національної стратегії з адаптації до зміни клімату. В рамках вже діючих проектів ФАО сприяє впровадженню нових технологій, спрямованих на зменшення викидів і на експертному рівні бере участь в проектах з розвитку систем зрошення і дренажу », - розповів він.
AgroPortal.ua