Нині аграрії забезпечені добривами лише на 73%.
Через дефіцит добрив, необхідних для проведення осінньої посівної, аграрії запасаються ними заздалегідь, а деякі, взагалі не закладають в ґрунт поживні речовини. Про це пише видання «СуперАгроном».
Нині знайти якісні добрива і домовитися про своєчасне їх постачання — вкрай складно, зазначають окремі фермери. Так, агроном одного з господарств на Сумщині розповів, що при сівбі ріпаку вчасно внести азотні добрива так і не вдалося.
«Цього року карбаміду ще не використовували, оскільки не знайшли доступного. Купували білоруський КАС, але ціна не дуже вигідна, та ще й логістика проблемна — поставки затримали майже на місяць. Фосфорно-калійні добрива придбали виробництва Тунісу і Польщі. Ціни вищі за минулорічні майже удвічі, при цьому якість дуже низька. З вітчизняними ситуація не краще, то якість дуже погана, а ціна вища за минулорічну в 1,5 рази», - нарікає агроном.
Керівник господарства «Лампка Агро» Зігмунд Лампка, що на Хмельниччині, розповів, що йому вдається добре підживлювати ґрунт. Однак для цього господарство переходить на різні його форми.
«Що стосується фосфору, то тут є різні варіанти. Застосовуємо і гранульовані форми фосфорних добрив, і рідкі. Також намагаємося використовувати технології, завдяки яким він акумулюється безпосередньо у ґрунті. Коли є можливість — застосовуємо органіку. Стараємося виходити з різними варіантами, аби рослини отримали достатньо доступних поживних речовин», - каже фермер.
За даними Мінагрополітики, нині забезпеченість фермерів мінеральними добривами складає 73%, тоді як минулого року цей показник був вищим – 87%.
superagronom.com