Через епідемію коронавірусу дрібні фермери та сімейні фермерські господарства по усьому світу мають проблеми із збутом власної продукції.
Так, дрібні фермерські господарства Китаю зазнають значних збитків через введення обмежувальних заходів для локалізації коронавірусу. В країні перебої з кормами, ліками і проблема зі збутом агропродукції. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на The New York Times.
У США економісти прогнозують скорочення продажів продовольчих товарів на $689 млн і скорочення заробітної плати на $103 млн — це призведе до кризового стану економіки США. Сума збитків може сягнути $1,3 млрд до травня 2020 року. Економісти кажуть, що урядові програми для малих і середніх виробників матимуть життєво важливе значення для фермерів. Американські економісти вважають, що протягом останніх 20 років малі фермери відігравали важливу роль в створенні місцевих і регіональних продовольчих систем, які доповнювали національний агросектор.
В Україні ситуація не краща. Закриття продовольчих ринків ставить під удар дрібних фермерів. Українська плодоовочева асоціація (УПОА) відмічає критичну ситуацію із продажами ранньої продукції на Закарпатті та в південних регіонах України. Окрім проблем із доставкою продукції через карантин, обмежена робота багатьох ринків, де реалізувалося до 85% ранніх овочів і ягід.
Щоб допомогти дрібним фермерським та сімейним господарствам України – громадська організація “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад” у партнерстві з Асоціацією міст України розробили онлайн майданчик rynok.in.ua на якому фермери зможуть розмістити інформацію про власну продукцію, а споживачі легко її знайти.
детальніше за посиланням: http://https://rynok.in.ua/