У меморандумі з Єврокомісією будуть закріплені умови, після виконання яких Київ отримувати черговий транш макрофінансової допомоги
Долар, що зміцнюється, і вибори в Німеччині натиснули на курс євро. Автор фото: Олександр Яремчук, "Сегодня"
Посли ЄС від імені Ради Євросоюзу узгодили новий пакет макрофінансової допомоги Україні в розмірі одного мільярда євро, назвавши при цьому умови, які можуть бути закріплені в меморандумі між Україною і Єврокомісією. Про це йдеться в повідомленні, оприлюдненому прес-службою Ради ЄС.
"Подальші позики в 1 млрд євро покриють фінансові потреби України на період в два з половиною роки. Позики підтримають економічну стабілізацію і програму структурних реформ, доповнюючи ресурси, що надаються МВФ і іншими донорами", – наголошується в повідомленні.
Як відомо, макрофінансова допомога ЄС буде традиційно розділена на транші, причому кожен транш буде виділений Україні, тільки якщо Київ виконає певні умови. Деталі вимог ЄС до України в зв'язку з новою програмою макрофінансової допомоги будуть закріплені в меморандумі про взаєморозуміння між Україною та Європейською комісією.
Зокрема, як йдеться в повідомленні прес-служби Ради ЄС, від України можуть вимагати поваги до демократичних механізмів, верховенства закону, роботи над дотриманням прав людини. Також ЄС може вимагати проведення економічних і фінансових реформ. Крім того, в меморандумі можуть закріпити, як умову, і продовження програми співпраці України з МВФ.
"Подальша макрофінансова допомога виділятиметься за умови прогресу в запобіганні корупції, виконання програми МВФ. Меморандум про взаєморозуміння включатиме зобов'язання щодо посилення державного управління, адміністративних можливостей і створення інститутів щодо запобігання корупції. Єврокомісія буде перед кожним траншем публічно звітувати про виконання умов, особливо що стосуються запобігання корупції", – йдеться в повідомленні.
Разом з тим, в Раді ЄС відзначили, що Міжнародний валютний фонд оцінює дефіцит фінансування України в 2018-2019 роках на рівні 4,5 млрд доларів. Як зазначається, така оцінка дефіциту означає, що Україні не вистачить нині виділеної фінансової допомоги із зовнішніх джерел в найближчі роки.
segodnya