EnglishFrenchGermanPolishRussianUkrainian

На Чернігівщині вироблятимуть рідкі добрива із відходів картопляного крохмалю

2 октября 2017 - Администратор

ЧМП «Вимал» має намір побудувати на Чернігівщині завод із вторинної переробки картоплі — з відходів виробництва крохмалю вироблятимуть кормові та харчові протеїни і рідкі добрива. Це не тільки підніме технології на новий рівень, а й дозволить отримувати продукти з дуже високою доданою вартістю, пише propozitsiya.com із посиланням на potatopro.com.

Чернігів та його околиці поступово перетворюються в високотехнологічний центр із переробки картоплі. У вересні 2018 року «Вимал» спільно з датським постачальником обладнання SiccaDania запускає вже третій у регіоні завод із виробництві крохмалю. А в 2020 році найбільший український виробник крохмалю планує відкрити недалеко від Чернігова підприємство з вторинної переробки відходів крохмального виробництва.
«Подальші амбіції щодо виробництва картопляних білків і харчових волокон дозволять поглибити переробку картоплі і отримати продукти з ще більшою доданою вартістю як для виробників картоплі, задіяних в проекті, так і для компанії», — заявив директор компанії «Вимал» Сергій Самоненко.
Продукцію, отриману з відходів, можна буде використовувати в харчовій промисловості, тваринництві та рослинництві. «Ми плануємо запустити завод, який буде відновлювати білок із картопляного соку, виробляти сухі картопляні волокна і рідке органічне добриво. Технічний картопляний протеїн є високоліквідним білком для кормових потреб, а харчової білок — відмінна сировина для харчової промисловості. Харчові картопляні волокна — продукт здорового харчування, на який постійно зростає попит. Рідке органічне добриво — концентрований картопляний сік, який містить всі необхідні поживні речовини в биодоступной формі», — зазначив засновник ЧМП «Вимал» Віктор Лазар.
Партнером у будівництві нового високотехнологічного підприємства знову виступить датська компанія SiccaDania, одним із напрямків діяльності якої є створення обладнання для переробки відходів крохмального виробництва.
«Наша ідея полягає в тому, щоб перетворити відходи і стічні води в сировину для виробництва продуктів із високою доданою вартістю», — сказав директор крохмального підрозділу SiccaDania Стін Симонсен.
Споруда подібного заводу дозволить не тільки вирішити проблему промислових відходів, а й підніме рентабельність виробництва в три рази. «Порахуйте: якщо ви можете продати картопляний крохмаль за $550 за тонну, передова переробка забезпечить додаткові 1500 $/т білка, 1500 $/т волокон і 55 $/т рідких добрив», — додав С.Сімонсен.
Крім того, власники «Вимал» переконані, що запуск заводу дасть великий поштовх розвитку цілих галузей на Чернігівщині. «Інжиніринг — ми зможемо поділитися своїм досвідом із тими, хто хоче виробляти крохмаль. Сільське господарство — фермери зможуть використовувати нові біологічні добрива і отримувати більше прибутку від картоплі, тваринники отримають продукцію з картоплі в якості ефективного і дешевого корму. Ми зможемо запропонувати нові здорові продукти для харчової промисловості», — перераховує нові можливості В.Лазар.

©Пропозиція

Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!