До 3,1 мільйонів українців, або 17% від робочої сили, на піку карантину були у стані прихованого безробіття (їх зайнятість була зменшена або вони були відправлені у неоплачувану відпустку).
Про це повідомили в Центрі економічної стратегії, проаналізувавши дані соціологічних опитувань.
В ЦЕС відзначили, що під час кризи люди у стані прихованого безробіття перебувають у «підвішеному» стані. Вони можуть бути як повернуті до повноцінної роботи, так і звільнені в залежності від економічної ситуації. Щоб не занижувати масштаби проблем, при аналізі даних необхідно включати приховане безробіття до аналізу, вважають в Центрі економічної стратегії.
«Також згідно з соціологічними опитуваннями, роботу могли тимчасово втратити до 2,8 мільйонів українців, або 16% від робочої сили. При цьому офіційні джерела свідчать, що постраждалих у рази менше. Але, за даними Держстату, відповідно до розрахунків ЦЕС, роботу втратили лише близько 368 тисяч українців (2% від робочої сили). Навіть якщо справжня кількість звільнень була ближчою до нижчої межі, ці звільнення були сконцентровані серед певних галузей та серед людей, що працюють у тіні - здебільшого це менш забезпечені люди, у яких немає „подушки безпеки“ на випадок звільнення», — розповіли в ЦЕС.
nv.ua