Найбільші американські банківські групи JPMorgan Chase & Co, Wells Fargo & Co, Bank of America Corp і Citigroup Inc створюють компанії для управлінн
я нафтовими активами, які мають намір придбати, щоб врятувати галузь від банкрутства і зберегти роботу родовищ до відновлення попиту.
Як повідомляє Reuters, нафтовидобувні і газодобувні компанії в США повинні вже понад 200 мільярдів доларів, беручи позики під заставу накопичених і нерозпроданих запасів енергоносіїв. Компанія Whiting Petroleum Corp. вже подала заявку про банкрутство, а низка інших нафтовидобувних фірм найняли консультантів по боргах.
Неможливість розраховуватися по боргах може привести до розпродажу нафтових активів за безцінь. Щоб уникнути цього, банки планують взяти родовища і сховища під управління за допомогою спішно створюваних холдингових компаній. До таких заходів банкам доводиться вдаватися вперше з 1980 року, коли в США збанкрутувало безліч нафтовидобувних підприємств.
Нагадаємо, 6 березня на переговорах країни ОПЕК+ не змогли домовитися і продовжити угоду про скорочення видобутку нафти. Провал переговорів спровокував різке падіння ціни на нафту на світових ринках. Згодом 10 березня Саудівська Аравія на фоні нафтової війни з Росією виступила проти зустрічі РФ та ОПЕК.
Нафта російського сорту Urals 31 березня впала у ціні до 13 доларів за барель у Північно-Західній Європі. У Середземномор’ї Urals торгувалась за 15,25 долара/барель. Російський бюджет за підсумками березня-квітня недоотримає понад 1 мільярд доларів через зниження цін на нафту.
Автор: UA.NEWS