Ринки чекають стимулів від ФРС. Які компанії постраждали від епідемії більше за всіх, і як реагує курс долара?
Минулий тиждень став найгіршим для інвесторів з часів кризи 2008 року на тлі оголошення ВООЗ про загрозу пандемії. З пікової дати 19 лютого фондовий ринок менше, ніж за тиждень втратив 12%, і це стало найшвидшою корекцією в історії США. Разом з фондовим ринком обвалилися нафта і золото, яке традиційно вважали «тихою гаванню».
Втім, у понеділок паніка припинилася, і S&P 500 додав 4,6%, в той час як Dow Jones зріс на 5,09% — ринки сподіваються на стимули з боку ФРС.
Фондовий ринок
Страх пандемії почався зовсім не в кінці лютого, але довгий час інвестори не піддавалися цьому страху, сподіваючись на швидке вирішення проблеми або випереджальні дії світових ЦБ щодо зниження ставок. В кінці лютого, коли коронавірус вийшов далеко за межі Китаю, інвестори почали побоюватися економічних наслідків — карантин у деяких регіонах світу порушує напрацьовані логістичні ланцюжки і здатний підняти ціни на низку споживчих товарів. Світова економіка зіткнулася з ризиком прискорення інфляції ще до появи ознак зростання економіки. За підсумками тижня, Dow Jones впав на 12,4%, S&P 500 — на 11,5%, а Nasdaq Composite обвалився на 10,5%.
Ще одна знакова подія минулого тижня — це «інверсія кривої прибутковості». Це означає, що прибутковість за короткостроковими державними облігаціями США стала вище, ніж за довгостроковими. Зокрема, прибутковість десятирічних облігацій США впала до 1,13%, в той час як дворічні склали 0,88%. Інвестори часто використовують цей індикатор для передбачення кризи в найближчі два роки. Це сталося на тлі посилених надій на скорочення ставки з боку ФРС.
nv.ua