EnglishFrenchGermanPolishRussianUkrainian

Неробочі місця. Скільки українців втратили роботу через коронакризу і як вони намагаються знайти нову

26 июня 2020 - Администратор

Упродовж трьох останніх місяців кількість безробітних українців подвоїлася, а то й потроїлася. Тим, хто зберіг місця, теж несолодко — зарплати у країні потроху знижуються, пише журнал НВ.

Столичному шеф-кухарю Андрію Осначу не пощастило: перед новорічними святами він влаштувався на роботу до пабу, який відкрився в одній із новобудов Голосіївського району Києва. «Заклад самостійно варить пиво, але страви були дуже дорогими і мене попросили змінити меню. Ми внесли зміни, але через тиждень настав карантин, і паб закрився», — згадує він.
Оснач залишився без місця і без перспектив знайти альтернативу — ресторани тривалий час не працювали і лише деякі намагалися вижити за допомогою доставки, але й це не рятувало їхній персонал від звільнень.
Лише в середині травня закладам громадського харчування дозволили обслуговувати відвідувачів на літніх майданчиках, а в кінці червня — запрошувати гостей до зали.
Таких «щасливців», як Оснач, у країні вже назбиралося 511 тис. осіб. На це вказують офіційні дані Державної служби зайнятості. Загалом від середини березня, коли в Україні оголосили карантин, робочі місця втратило 249 тис. осіб. Це вже на 80% більше, ніж було протягом аналогічного періоду торік. Мінфіну довелося виділити 9 млрд грн із коронавірусного фонду на соціальну підтримку безробітних.
Втім, наведені цифри — це лише офіційно зареєстровані у службах зайнятості люди. Реальність жорсткіша: Нацбанк прогнозує, що в другому кварталі безробіття сягне піку — без робочих місць залишиться приблизно 2,8 млн осіб, або 11,5% усього працездатного населення. Водночас звичний для країни рівень — це 8%.
Тільки під час карантину роботу втратили під 2 млн осіб, або 7−8% працездатного населення країни, вважає Юлія Дрожжина, керівник експертно-аналітичного центру кадрового порталу grc.ua. «Без роботи залишилися представники малого і середнього бізнесу, працівники у сфері туризму, ресторанів, тренажерних залів, салонів краси», — перераховує вона сфери, які постраждали найбільше.
І якщо в Євросоюзі у безробіття молоде обличчя, то у вітчизняних реаліях воно найчастіше б'є по людях віком від 50.
Співвітчизникам ще пощастило, що інфляція впала нижче 2% і не з'їдає їхні заощадження. Тому частина звільнених українців відклала пошук роботи до кращих часів, коли економіка почне зростати, а кількість вакансій — збільшуватися.

 

nv.

Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!