EnglishFrenchGermanPolishRussianUkrainian

Переселенцям та безробітним дають безвідсоткові кредити на фермерство

9 июля 2018 - Администратор

Малозабезпеченим, тимчасово безробітним та внутрішньо переміщеним особам Міністерство соціальної політики за підтримки Міжнародного банку у рамках проекту «Рука допомоги» дає безвідсоткові кредити на започаткування власного бізнесу, у тому числі аграрного.

Кредит видається на реалізацію бізнес-планів, які затвердила місцева обласна державна адміністрація, на закупівлю техніки та обладнання, а його сума складає 40 прожиткових мінімумів і може сягати 70 тис. грн.

Проект почав діяти у серпні минулого року. Його учасниками стали уже понад 4 тис. українців і більше 160 з них уже стали підприємцями.

За словами Інни Шинкаренко, координатора програми «Рука допомоги», борг по кредиту зменшується на суму сплачених податків або й взагалі анулюється у разі прийняття підприємцем на роботу малозабезпечених, ВПО чи учасників АТО.

Одним з учасників такої програми стала багатодітна родина Сомових, які переїхали на Полтавщину після початку обстрілів у них вдома. Спершу вони не мали наміру займатися агробізнесом, а лише вирощували городину та курей для власного вжитку, але, дізнавшись про програму, вирішили спробувати власні сили.

За отримані гроші родина купили 200 курчат, клітки та брудери. У якості пташника облаштували колишню літню кухню. Тут утримуються курчата. Світло тут горить цілодобово, стимулюючи курчат більше їсти і швидше набирати вагу. Таким чином, курчата на сімейній фермі Сомових набирають 3 кг живої ваги за два-три місяці. За рік свого фермерствування Сомови збільшили поголів’я птиці вдвоє.

Хоч працює ферма цілий рік, проте на літо поголів’я зменшують. Як пояснює Євген Сомов, влітку кури гірше набирають вагу. Взимку ж, навпаки, ферму збираютьс розширити і вже навіть взялися за ремонт ще одного сараю.

Подібна ферма, за словами власників, на місяць потребує до 200 кг комбікормів. Щоб уникнути падіжу за здоров’ям поголів’я треба ретельно слідкувати і вчасно давати вітаміни. Загалом же, прибутки перекривають витрати ферми.

З однієї тушки вагою у 3 кг, говорить Сомов, вони отримують 200-220 грн. Уже мають постійних покупців, яких цікавить саме екологічно чиста курятина. Проте, іноді дещо лишається і для продажу на ринку.

Крім того, нещодавно Наталя Сомова викупила у знайомого близько 40 соток саджанців ремонтантної малини і вже встигла зібрати перший урожай ягоди. Восени Сомови планують перевезти саджанці на свою ділянку.

У найближчих планах господарства — завести курей-несучок та виготовляти козині сири з молока власних кіз, яких на сьогоднішній день у господарстві уже два десятки.

Джерело: agroday.com.ua

Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!