EnglishFrenchGermanPolishRussianUkrainian

Перш ніж відкривати ринок землі, потрібно вирішити питання незатребуваних паїв, - Олег Кулініч

30 апреля 2017 - Администратор

Введення обігу земель — це неминучий процес, а мораторій — це не вирішення проблеми, а просто постійна відстрочка цього рішення.

Таку думку висловив народний депутат України, голова підкомітету з питань земельних відносин Аграрного комітету ВРУ Олег Кулініч у своїй статті на AgroPortal.
 
За його словами очевидно, що поки що чинне земельне законодавство не готове до тих проблем, з якими ми неодмінно зіткнемося після зняття мораторію, тому робити такий крок похапцем, в короткі терміни і за чиїмось вимогу — це катастрофічне рішення.
 
"Перше, що потрібно вирішити — це проблема консолідації земель. Має бути механізм, який би не дозволяв шляхом викупу земельних ділянок посеред поля блокувати обробку всього поля", - зазначає Олег Кулініч.
 
Також він відмітив, що в Україні потрібно вирішити питання з землями з невизначеним правовим статусом. 
 
"Незатребувані паї та землі колишньої колективної власності присутні майже на кожному полі. Власника цих земель немає, а значить — законно оформити право користування ними неможливо. В результаті використання сотень тисяч гектарів відбувається в тіні, я вже не кажу про те, що серед таких земель є землі під польовими дорогами майже кожного масиву. І без вирішення механізму поводження з ними на рівні закону всі розмови про консолідацію марні", - додав депутат.
 
При цьому основною проблемою, на думку Кулініча, є те, що малі та середні аграрні товаровиробники сьогодні не мають достатніх коштів для викупу земель, на яких вони працюють. 
 
"Вони не мають навіть оборотних засобів і коштів на поточну діяльність, я вже навіть не кажу про те, щоб знайти гроші для викупу угідь, які ними обробляються, а це гроші досить значні. Якщо ці землі не викуплять нинішні орендарі, їх можуть викупити ті, у кого ці кошти є. Від вітчизняних аграрних корпорацій до іноземних структур", - вважає депутат. 
 
Це може призвести як до надмірної концентрація сільськогосподарських земель в одних руках, так і до порушення існуючих соціальних зв'язків між аграрним бізнесом, який часто підтримує місцеву інфраструктуру, та сільською громадою. 

agro-business.com

Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!