Держава має продати збиткові агроактиви та зосередитись на ефективному розвитку найбільш інвестиційно привабливих держпідприємств.
На цьому наголосив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.
Зараз Мінагрополітики керує 504 суб'єктами господарювання, які працюють в різних секторах АПК. Сумарно ці компанії мають у своєму розпорядженні земельний банк майже в 500 тис. га, що еквівалентно другому місцю в рейтингу найбільших латифундистів України.
Однак ефективність їх роботи залишає бажати кращого. «У 2015 році лише 47 держпідприємств з понад 500, які перебувають в управлінні Мінагрополітики, були прибутковими», ‒ підкреслив Максим Мартинюк.
Основна складність аграрної приватизації - земельна складова, оскільки при розпаюванні аграрних держпідприємств, більшість з яких є колишніми радгоспами, необхідно врахувати права колишніх працівників та пенсіонерів з їх числа. Також процес ускладнює невпорядкованість оформлення прав на землю.
Функціонування аграрних підприємств, які держава вирішить зберегти за собою, також має бути підпорядковане бізнес-логіці. «Частина з них можуть бути гарантами забезпечення продовольчої безпеки. Інші можуть стати об'єктами для залучення іноземного капіталу», ‒ зазначив Максим Мартинюк.
AgroTimes