EnglishFrenchGermanPolishRussianUkrainian

Прогнози та особливості функціонування ринку зерна в Україні

7 августа 2017 - Администратор

В Міністерстві агарарної політики відбулося засідання робочої групи з питань функціонування ринку зерна. Серед основних питань був і прогноз виробництва зернових колосових та зернобобових культур.

За словами директора Департаменту землеробства та технічної політики в АПК Володимира Топчія в Україні активно продовжується зернозбиральна компанія, і станом на 3 серпня уже обмолочено 8 млн га, 82% до прогнозу. При цьому середня врожайність становить 37,1 ц/га. Загалом на сьогоднішній день зернозбиральну компанію завершили 2 області – Миколаївська та Херсонська.

Цьогоріч очікують, що валовий збір зерна та зернобобових буде становити 60,2 млн т, що на 8,9% нижче даних минулого року. Основною причиною такого спаду можна назвати погодні умови, які склалися на території України під час посівних робіт та у процесі вегетації культур, і які важко назвати оптимальними. Крім того, на думку експертів УЗА врожайність зернових колосових зміщується з центральних регіонів до західних.

Спека може спричинити негативний вплив і на інші культури, зокрема на пізні культури та кукурудзу. Критичні запаси продуктивної вологи зафіксовані на значній частині кукурудзяного поясу України (див. рис.) За словами Володимира Топчія, якщо спека триватиме наступні 4-5 діб, це може спричинити зниження врожайності кукурудзи на зерно.

Прогноз валового збору Міністерства аграрної політики для кукурудзи становить 25,9 млн т, що на 3,1 млн т менше минулорічних показників. Аналітики ж Української зернової асоціацій говорять про хороший стан кукурудзи на сьогоднішній день та підвищили свій прогноз до 27 млн т, з середньою врожайністю 6 т/га (раніше прогнозована врожайність становила 5,8 т/га) .

УЗА прогнозує що цьогорічний експорт зернових буде становити 42,75 млн т проти 44,4 млн т у попередньому маркетинговому році, з яких пшениці експортують 16 млн т, ячменю 4,8 млн т, кукурудзи 21 млн т.

ІЦ УАК

Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!