EnglishFrenchGermanPolishRussianUkrainian

Села планується розвивати за допомогою інвестицій орендарів землі

7 июня 2017 - Администратор

Група депутатів Верховної Ради нещодавно зареєструвала законопроект №6464 про внесення змін до Закону України "Про оренду землі" для забезпечення збалансованого соціально-економічного розвитку сільських територій.

Його мета - координація діяльності сільрад і агрофірм у даному питанні. За розрахунками ініціаторів законопроекту середньостатистичне село буде додатково отримувати в рік понад 200 тис. грн. при здачі в оренду 2 тис. га землі, пише propozitsiya.com з посиланням на trassae95.com.
Як пояснив народний депутат Іван Фурсін, законопроектом пропонується, що в разі передачі в оренду земельних ділянок орендар зобов'язується укласти з органом місцевого самоврядування угоду, згідно з якою він буде вкладати інвестиції в розвиток відповідної територіальної громади.
"Вважаю, що ця законодавча ініціатива, у разі прийняття, буде надзвичайно ефективною. Адже, по-перше, сільська громада отримуватиме кошти, необхідні для розвитку, а по-друге, земельні ділянки не будуть пустувати", - зазначив депутат.
Законопроект підтримують і місцеві громади. Так, глава Іванівської райадміністрації Одеської області Віктор Лобач має намір наповнювати бюджети сіл і селищ району за рахунок надходжень і зборів за оренду землі.
"У районі поставили перед собою завдання, щоб усі землекористувачі сумлінно платили до місцевих бюджетів свої зобов'язання по податках, від яких залежить вирішення багатьох соціальних питань в селах району", - заявив він на колегії райадміністрації.
Чиновник навів приклади того, як різняться в сільрадах суми сплат податків за оренду землі, за розрахунками за паї та іншого.
"Безумовно, якщо законодавчо буде закріплено, що землекористувачі зобов'язані вносити лепту в розвиток територій своїх сіл, це полегшить роботу сільрадам в боротьбі з недобросовісними орендарями землі", - зазначив глава Іванівського району.

©Пропозиція - Головний журнал з питань агробізнесу
http://propozitsiya.com/

Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!