EnglishFrenchGermanPolishRussianUkrainian

У МВФ назвали причини різкого падіння української економіки. Їх дві

26 июня 2020 - Администратор

Серед причин очікуваного різкого падіння ВВП України в МВФ назвали відсутність значних заощаджень у домогосподарств і обмежена фіскальна підтримка держави.

У Міжнародному валютному фонді пояснили падіння ВВП України у 2020 році на 8,2% слабким запасом накопичень українських домогосподарств і обмеженою фіскальною підтримкою економіки. Про це сказав постійний представник фонду в Україні Йоста Люнгман, передає Інтерфакс-Україна.
«Є два фактори, чому український ВВП падає більше, ніж в інших країнах. Перший — в українських домогосподарств немає таких (…) грошових буферів, як в інших країнах», — зазначив він в ході онлайн-конференції Європейської бізнес-асоціації.
За словами Люнгмана, рівень споживання впав дуже сильно і продовжить падати ще більше, в разі відсутності запасу грошових накопичень.

Ще одним фактором є обмежена фіскальна підтримка економіки через фіскальне та податкове поле, зазначив представник МВФ.
У порівнянні з іншими країнами Україна знаходиться десь посередині за рівнем підтримки, що надається економіці в цій кризі, яка водночас обмежується фіскальним простором і фінансовою нестабільністю, додав Люнгман.
Він підкреслив, що подальший розвиток подій дуже складно прогнозувати до того, як буде винайдена вакцина проти COVID-19.
Нагадаємо, що в червні МВФ погіршив прогноз падіння ВВП України у 2020 році до 8,2% з 7,7%, які прогнозувалися у квітні. Також, був погіршений прогноз відновлення української економіки у 2021 році з 3,6% до 1,1% зі збільшенням до 3% у 2022 році.
nv.ua

Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!