EnglishFrenchGermanPolishRussianUkrainian

УАК презентувала результати дослідження ефективності агробізнесу в Україні

31 октября 2017 - Администратор

Стрімкий розвиток аграрної галузі, який відбувається протягом останніх років, виявився викликом для України. Виникла необхідність у формуванні такої державної стратегії, яка б забезпечила однаково комфортні умови для роботи і великих вертикально інтегрованих компаній, і середніх підприємств, і малих фермерських господарств.

Експерти наголошують: держава має достатню кількість інструментів для того, щоб підвищувати загальну ефективність українських агровиробників – від фіскальної політики до програм держпідтримки. Водночас, різні підприємства, в залежності від їх розміру та виду діяльності, потребують різних підходів.

Сьогодні, 31 жовтря, в рамках виставки "Агрокомплекс-2017" Українська аграрна конфедерація презентувала результати дослідження, в рамках якого були зібрані та проаналізовані дані 8500 тисяч агровиробників за 2015 і 2016 роки. Підприємства були розподілені на 6 груп в залежності від кількості землі в обробітку – до 100 га, 100-200 га, 200-1000 га, 1000-5000 га, 5000-10000 га і більше 10000 га. В кожній групі окремо були проаналізовані показники підприємств, які займаються схожими видами діяльності.

Критерії для порівняння – кількість створених робочих місць, сплата податків, внесок у соціальну сферу, ефективність з точки зору врожайності культур/продуктивності тварин тощо.

«Ми отримали інформацію від Фіскальної служби України, Держгеокадастру, Держстату, а також надсилали запити безпосередньо сільськогосподарським підприємствам, щоб зібрати дані, яких немає в офіційних джерелах. Була проведена надзвичайно велика аналітична робота. Її результати ми плануємо презентувати на рівні професійних громадських об’єднань, наукової спільноти, в профільному комітеті Верховної Ради та в Кабінеті міністрів України», - зазначає президент Української аграрної конфедерації, народний депутат Леонід Козаченко.

Також до фахового обговорення будуть залучені агровиробники.

Дані, зібрані Українською аграрною конфедерацією, можуть стати відправним пунктом для формування державної стратегії розвитку АПК, головна мета якої – зростання ефективності аграрних підприємств в Україні.

Детально про результати дослідження УАК читайте незабаром на сайті agroconf.org.

ІЦ УАК.

Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!