Низка громадських організацій, що спеціалізуються на аграрній діяльності, просять уряд скасувати постанову про заборону ввезення сульфату амонію з Росії. Інакше навесні аграрії можуть зіткнутися з дефіцитом добрив.
Сульфат амонію – сировина, з якої виготовляють азотно-сіркове добриво. До 2017 року речовину постачали з Білорусії. Однак нині там запустили власне виробництво. Тож поставки з білоруського Гродно припинили.
В Україні сульфат амонію раніше виробляли в Черкасах. Однак тамтешнє підприємство не працює вже п`ять років. А сумський ПАТ Сумихімпром не покриває попиту вітчизняних підприємств. Відтак хіміки й аграрії опинилися у скрутному становищі – торік вироблено лише 130 тисяч тонн сірковмісних добрив. Це втричі менше від потреби.
Ситуацію загострилася після постанови уряду наприкінці грудня минулого року. Кабінет міністрів заборонив ввезення на митну територію України, зокрема, сульфату амонію з Росії. На думку низки громадських організацій, серед яких ГС «Аграрний Союз України», ГС «Всеукраїнська аграрна рада», Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад, ВГО «Українська аграрна конфедерація», Асоціація «Клуб аграрного бізнесу» та Союз хіміків України, постачання сульфату амонію з Росії – це єдине джерело надходження сировини в Україну.
Аграрії та представники хімічної галузі, що звернулися до уряду, вважають, якщо постанова запрацює – це призведе до зупинки українських заводів, звільнення сотні працівників, а держава втратить щонайменше сорока мільйонів гривень податків.
За матеріалами ucab.ua