EnglishFrenchGermanPolishRussianUkrainian

30 апреля 2017 - Администратор

Рентабельність вирощування льону олійного складає приблизно 46%. За останні три роки.витрати на 1 га в середньому не сягали більше $288.


Такі дані на практиці агрокомпанії «Зоря» навела Голова Асоціації льонарства та коноплярства Ірина Костюшко, пише Kurkul.
 
За словами Ірини Костюшко, льон це чудовий попередник для пшениці, який підвищує її врожай приблизно на 10%, а також ця рослина є альтернативою соняшнику. ЇЇ вирощування допомагає відрегулювати процеси сівозміни. 
 
Проте існують і перешкоди, які заважають потрапити українському льонові на ринки інших країн.
 
«Експортне мито складає наразі 8,5%. Воно впливає на те, що ми неконкурентоспроможні щодо інших країн виробників льону. Також у нашій країні майже немає переробки льону, це лише 15-20%, а все інше – експортний напрямок. Але, на жаль, нам сьогодні важко експортувати, хоча на льон є попит», — розповіла Ірина Костюшко.
 
При цьому вона зазначила, що в асоціацію уже посольство Австрії, яке шукає потенційних імпортерів.
 
Позитивним фактором, який може стимулювати вирощування льону є те, що з 2015 року для 27 країн ЄС набула чинність вимога до автовиробників, які зобов’язані для внутрішнього оздоблення автомобілів використовувати натуральні волокна. Це, за словами Ірини Костюшко, є додатковою можливістю експортувати в Європу не лише насіння льону, а й натуральне технічне волокно, яке можна виготовити з олійного льону. 

 

agro-business.com

Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!