EnglishFrenchGermanPolishRussianUkrainian

Відмова від "китайських рук": США і ЄС витратять 1 трлн доларів на виведення виробництва з КНР

20 августа 2020 - Администратор

Пандемія коронавірусу показала, що фірми можуть виграти від локалізації виробництва
Незважаючи на закінчення торгової війни між США і Китаєм, американські і європейські компанії витратять близько 1 трлн доларів в наступні п'ять років на виведення виробничих операцій з КНР. Про це з посиланням на прогноз експертів Bank of America повідомляє Інтерфакс.

Опитування BofA показало, що компанії у 80% глобальних секторів зіткнулися з руйнуванням ланцюжків поставок в період пандемії, що підштовхнуло 75% з них до того, щоб розширити плани повернення виробництва з-за кордону.
У вівторок, 18 серпня, американський президент Дональд Трамп заявив, що Штати будуть надавати податкові пільги компаніям, які повертають виробництво з Китаю до США.
Трамп прагне знизити залежність американської економіки від ланцюжків поставок, які включають виробників з КНР. Раніше міністерство торгівлі США посилило обмеження для китайської телекомунікаційної компанії Huawei Technologies Co., фактично позбавивши її доступу до всього обладнання, виробленого з використанням американських технологій.
В огляді BofA зазначається, що опитування, проведене в січні цього року, ще до пандемії, вказало на наявність "реальної і структурної" тенденції до руху від глобалізації до локалізації.
Шість місяців потому, на тлі пандемії COVID-19, стало очевидною наявність "тектонічних зрушень", йдеться в огляді.
Експерти BofA очікують, що витрати, пов'язані з перенесенням виробництва, скоротять рентабельність акціонерного капіталу компаній на 70 базисних пунктів (б.п.).
"Це буде суттєвим, але не є неприйнятним", – наголошують вони.
Найбільш високоприбуткові галузі, в тому числі охорона здоров'я і технології, зможуть впоратися зі зростанням витрат, в той час як іншим, можливо, доведеться вдатися до залучення коштів за рахунок розміщення облігацій чи акцій.
Аналітики BofA рекомендують інвесторам купувати акції компаній, що працюють в сфері інженерного будівництва та обладнання, автоматизації, а також виробників електричного та електронного устаткування, вважаючи, що вони можуть виграти в результаті тренду до локалізації виробництва.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп заявив, що дедалі більше злий на Китай через те, що пандемія коронавірусу продовжує поширюватися по світу.
segodnya

 

Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!