Нагадаємо, до цього передбачалося, що зміни у ДСТУ набудуть чинності з 1-го січня 2018 року. Згідно з ним, в Україні повинні залишитися три сорти молока: екстра, вищий і перший.
В Інституті продовольчих ресурсів НААН відбулося засідання підкомітету "Молоко та молочні продукти" Технічного комітету 140 "Молоко, м'ясо і продути їх переробки", в якому взяли участь представники Мінагрополітики, Держветфітослужби, ДП"Укрметртестстандарт", ДП "УкрНДНЦ", асоціацій – представників виробників молока і молочних продуктів.
На засіданні прийнято рішення доопрацювати редакцію Державного стандарту України 3662:2015 “Молоко-сировина коров'яча. Технічні умови" згідно з пропозиціями, які були надані учасниками, і рекомендувати Технічного комітету погодитися з пропозицією Мінагрополітики про введення в дію даного ДСТУ з 1 липня 2018 року.
Це означає, що другий сорт молока, від якого повинні були відмовитися в новій версії ДСТУ, офіційно залишається легальним варіантом при реалізації сировини на промпереробку (принаймні, до 1-го липня 2018 року).
Раніше передбачалося, що редакція Державного стандарту України 3662:2015 вступить в силу з 1-го січня 2018 року. Оператори ринку побоювалися, що дане рішення може призвести до непередбачуваних наслідків, як для молочної галузі в цілому, так і для такого соціального шару, як населення в селах. Причина зрозуміла, тому що близько третини молока, що надходить на переробку, в даний момент приймається другим сортом, а велика частина цього обсягу якраз і є сировиною від населення.
За матеріалами: ІНФАГРО