EnglishFrenchGermanPolishRussianUkrainian

В Україні пропонують скасувати право безоплатної приватизації землі

3 октября 2021 - Администратор

Україні процес безоплатної приватизації землі треба зупинити або трансформувати. Це пов’язано з тим, що така процедура не може існувати з ринком землі, а також криє в собі велику корупцію і соціальну несправедливість.Таку думку висловила адвокатка й радниця із земельного законодавства Програми USAID Анна Федун. Повідомляє agrotrend.com.ua, пише agronews.ua.

«Правом на безоплатну видачу землі багато хто зловживає. Існує безліч випадків, коли одні громадяни замість разової приватизації ділянки по кожному цільовому призначенню приватизували відразу по кілька. Досі ніхто в юридичній площині не може це відстежити, бо немає такого реєстру, де б можна було відслідкувати, хто, наприклад, не використав своє право, а хто зробив це 3-4 рази», – каже експертка.
За її словами, нині серед учасників ринку землі є хороша ідея про монетизацію, тобто обмін права на безоплатну приватизацію на гроші.
«У нас є пріоритетні категорії населення, які мають першочергове право отримати землю безоплатно – ветерани АТО/ООС, працівники соцсфери, інваліди та інші. Тож ідея полягає в тому, щоб ці громадяни отримали грошову компенсацію за те, що вони не використали, відмовилися від свого права на землю», – зазначає Федун.

 

Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!