EnglishFrenchGermanPolishRussianUkrainian

В Україні заборонять використання пальмової олії

20 сентября 2021 - Администратор

В парламенті готовий до розгляду законопроект №6068, яким має бути запроваджена заборона на використання цього продукту у вітчизняній харчовій промисловості.

Причин для розробки такого законопроекту було дві, каже його автор Дмитро Соломчук. Перша – шкідливий вплив цієї олії на здоров’я людей, друга – скорочення виробництва соняшникової олії через засилля пальмової у харчовому виробництві.
Що стосується другого, то в 2015 році відбувся різкий скачок у споживанні пальмової олії вітчизняними виробниками. Якщо до цього року Україна імпортувала з Малайзії та Індонезії лише по 70 тисяч тонн цього продукту, то з 2015 обсяг імпорту зріс до 200 тисяч тонн.
Для порівняння: з гектара соняшника можна отримати в середньому 600 л рослинної олії, а з такої ж площі пальм – 3 тонни. Причому пальма дає плоди двічі на рік. Звісно, що така олія набагато дешевша.
Однак та олія, що імпортується Україною, складається із суцільних насичених жирних кислот, які приводять до серцево-судинних і навіть онкозахворювань. Але завдяки дешевизні цього продукту та ще тому, що він довго не псується, пальмову олію додають всюди: від молочних і кондитерських виробів до дитячого харчування.
До речі, крім законопроекту за авторством Соломчука, в лютому нинішнього року в Раді також був зареєстрований ще один законопроект – №5148 “Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення якості харчових продуктів, що споживаються дітьми”.
Що хочуть заборонити:
-використання пальмової олії у традиційних молочних продуктах;
-використання гідрогенізованої пальмової олії та інших гідрогенізованих рослинних жирів (кунжуту, льону, глютену) у дитячому харчуванні;
-використання гідрогенізованої пальмової олії у харчових продуктах (кондитерські вироби: шоколад, морозиво та інші).
agronews.ua

 

Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!