Прибутки вітчизняних виробників молока у лютому знизились на 7,6%, а з початку року падіння склало майже 12%. Про це на своєму Facebook повідомив Андрій Ярмак, економіст інвестиційного відділу ФАО.
Причини зниження прибутковості молочного виробництва аж ніяк не молочні. Така тенденція стала наслідком девальвації гривні та зростання цін на концентровані корми. Сюди додався ще й фактор зниження цін на молоко — незважаючи на те, що світові ціни в цей період традиційно росли.
«У лютому 2018 року прибутковість виробництва молока виявилась на 5% нижчою, ніж у лютому 2017-го. В січні прибутковість була майже співставною», — аналізує Ярмак. При цьому фахівець звертає увагу, що нині прибутковість виробництва молока вища, ніж вона була в кризові 2015-16 роки. Але нижча, ніж за останні шість років.
Світові ціни на молочні продукти лишаються надто високими, вважають в ФАО. Це неодмінно спровокує ще більший ріст виробництва, яке тиснутиме на ціни. А дуже дорогі молочні жири спричиняють тиск на ціни білку.
«Тому існує імовірність цінового обвалу ще в поточному році. А зараз ми дуже щільно прив’язані до експортних цін», — акцентує Ярмак.
Загалом він радить розвивати виробництво експорторентабельної якості сирів та інших молочних продуктів, тому що «гратися в казино на чистих commodities дуже небезпечно».
Нагадаємо, новий молочний скандал розгорнувся на міжнародному ринку. Росія прийняла рішення про введення тимчасової заборони на імпорт білоруського молока. Президент Білорусії Олександр Лукашенко бачить в цьому «прихований інтерес».
agroday.com