EnglishFrenchGermanPolishRussianUkrainian

За пів року Україна скоротила експорт яблук і груш більш ніж у 4 рази

11 августа 2020 - Администратор

За січень-червень 2020 року Україна експортувала плодово-ягідної продукції на суму 95 млн доларів, що на 18% менше, ніж за відповідний період минулого року.

Про це повідомив старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», к.е.н. Богдан Духницький.
«Як і раніше, понад 95% вартості в товарній структурі нашого експорту продукції цієї групи продовжують формувати волоські горіхи (очищені та в шкаралупі), заморожені фрукти (переважно, ягоди), а також зерняткові плоди», – зауважив експерт.
Він додав, що основною причиною зниження доходів українських експортерів фруктів стало скорочення обсягів продажу зазначених товарних позицій у порівнянні з 2019 роком.
Майже на третину зменшились поставки за кордон волоських горіхів – з 33 тис. т до 22 тис. т. Експорт яблук і груш скоротився більш ніж у 4 рази – з 42 тис. т до 10 тис. т. Водночас продажі на зовнішніх ринках заморожених плодів і ягід українського виробництва знизились на 5% – з 18 тис. т до 17 тис. т.
Визначальними ринками збуту для українських експортерів у нинішньому році є Франція (12 млн доларів), Польща (11 млн доларів), Німеччина (7 млн доларів), Туреччина (6 млн доларів), Білорусь (5 млн доларів), Австрія (5 млн доларів). Обсяги поставок вітчизняної плодово-ягідної продукції до Італії, Нідерландів, Чехії та Азербайджану склав близько 4 млн доларів до кожної з країн.
Читайте також: У Кабміні назвали ключові закони для розширення доступу до ринку ЄС
В цілому, близько 70% вартості експорту українськихтплодів і ягід отримано внаслідок продажів до країн Європейського Союзу.
«Обмеження, пов’язані з пандемією коронавірусу COVID-19, мали негативний вплив на український експорт плодово-ягідної продукції», – вважає Богдан Духницький.
За його словами, затримки у переміщенні продукції на території Євросоюзу внаслідок запровадження додаткових перевірок, зниження фактично здійснюваних цільових рейсів всіма видами транспорту, суттєве зростання вартості морських перевезень стали критичними для товарів з невеликим терміном зберігання, до яких належать плоди і ягоди.
Були порушені звичні режими функціонування напрацьованих логістичних систем. Тому наші підприємці вимушено приймали рішення щодо скорочення запланованих експортних поставок або їх відміну, в першу чергу на ринки країн Азії, зазначив науковець.
«На друге півріччя 2020 року зберігається невизначеність, оскільки не виключене повторне запровадження карантинних обмежень в осінні місяці, а конкретний потенціал експорту Україною яблук, волоських горіхів та ягід стане зрозумілим наприкінці літа», – спрогнозував Богдан Духницький.
agro-business.

 

Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!