Більшу частину експорту аграрного сектора займає зернова група. З одного боку, це дійсно приносить прибуток, але з іншого - позбавляє українців робочих місць, можливостей для розвитку інфраструктури сільської місцевості та зменшує збереження наших грунтів, на яких ми вирощуємо цю зернову групу.
Про це повідомив Президент Асоціації фермерів і землевласників України Іван Томич.
«У структурі нашого експорту аграрної продукції від 70 до 80% займає зернова група. Те, що такі обсяги вітчизняної агропромисловості йдуть на експорт, призводить до виснаження наших грунтів, відсутності робочих місць, а також перешкоджає розвитку інфраструктури сільської місцевості. Адже цю продукцію, що експортується, можна в Україні переводити в якісну продукцію з доданою вартістю», - повідомив експерт.
Іван Томич підкреслив, що в Україні в даний момент критична ситуацію спостерігається також і в тваринництві (особливо в м'ясо-молочної продукції), овочівництві, садівництві. тощо. Тому збільшення показників обсягів експорту не варто сприймати як якісне зростання українського аграрного сектора. Це відчуття є позитивно-оманливим. Оскільки якщо привести аналогію, яка буде адекватна нинішньому стану, то виявиться, що останню курку, яка несе нам золоті яйця, ми ріжемо і несемо на базар. А завтра не буде ні того ні іншого.
«Для виправлення ситуації потрібно наповнення внутрішнього ринку тією продукцією, яка сьогодні найбільш зросла в ціні для населення - продукція тваринництва, молочна продукція, овочівництва та садівництва. Насичення внутрішнього ринку є критичним моментом для подолання бідності, а при високому рівні бідності неможлива соціальна стабільність. Ви тільки погляньте, що сьогодні 70-80% населення країни витрачає більше половини свого бюджету на продукти харчування », - констатує Іван Томич.
На його думку, в даний момент Україна знаходиться в завислому стані між Європою та Африкою, коли українські продукти харчування по деяких позиціях обігнали всю Європу, а зарплати і пенсії не набагато вище, ніж у відсталих країнах Африки.
«Такий контраст можна змінити за допомогою регулювання ціни на внутрішньому ринку і створенням робочих місць. Це повинно привести до наповнення місцевих бюджетів та збільшення виробництва аграрної продукції шляхом стимулювання розвитку сімейних фермерських господарств, їх спільної кооперації, а також залученням суміжних галузей, пов'язаних з аграрним сектором», - резюмував експерт.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що експорт товарів з України в країни Європейського Союзу за сім місяців 2017 року збільшився на 25,9% і досяг 9,5 млрд дол., а частка експорту в ЄС серед торгових партнерів України зросла до 40% проти 38,8 % у відповідному періоді минулого року.
Голос UA