EnglishFrenchGermanPolishRussianUkrainian

Зона вільної торгівлі з Ізраїлем: до чого готуватись українським плодоовочівникам?

2 апреля 2018 - Администратор

Минулого тижня Україна та Ізраїль завершили переговори щодо зони вільної торгівлі. Українська плодоовочева асоціація (УПОА) аналізує, які можливості це може дати нашим виробникам овочів та фруктів.

Щорічно Ізраїль витрачає на імпорт плодоовочевої продукції приблизно 400-450 млн. доларів США. При цьому, експорт цієї групи товарів сягає майже 1 млрд. доларів. Тому постачати продукцію до Ізраїлю буде нелегко – адже ця країна є нетто-експортером плодоовочевої продукції преміальної якості, і конкуренція на ринку є досить високою, а вимоги до якості – ще вищими.

В даний момент Україна практично не постачає плодоовочевої продукції до Ізраїлю. Незначні обсяги замороженої дикорослої чорниці та суниці садової на загальну суму близько 70 тис. доларів – це все, чим ми можемо похвалитися в експорті до Ізраїлю сьогодні.

В той же час, після підписання договору про вільну торгівлю, на нашу думку, Україна могла б постачати до Ізраїлю значні обсяги наступних товарів:

1. Горіхи волоські. Зараз майже 100% горіхів Ізраїль імпортує в лущеному вигляді з США на суму близько 37 млн. доларів США. Україна, при цьому, є найбільшим експортером цього продукту в Європі, але до Ізраїлю продукцію не постачає взагалі.

2. Яблука. Ізраїль імпортує до 25-30 тис. тонн яблук щорічно, переважно преміального цінового сегменту з США та Італії, а поза сезоном – з Аргентини. В той же час, досить значні обсяги дешевшого яблука надходять також з Туреччини, Китаю та Іспанії. Україна цілком може претендувати на середній ціновий сегмент, та може реально постачати до 5-7 тис. тонн яблук на рік в перспективі.

3. Заморожені та свіжі ягоди. Ізраїль їх імпортує, переважно, з Китаю, Польщі, Сербії та Бельгії на суму близько 12 млн. доларів на рік. Тут для України абсолютно точно є ніші.

4. Цибуля. Зараз майже 100% цибулі імпортується до Ізраїлю з Нідерландів на суму близько 2,5 млн. доларів. Україна може зайняти частину цього ринку.

5. Помідори. Майже 100%помідорів Ізраїль імпортує з Туреччини, і витрачає на це 17 млн. доларів США на рік. В літній період, коли місцеве виробництво в Ізраїлі та Туреччині ускладнено в зв'язку з високою температурою повітря, Україна могла б постачати томати на цей ринок.

Взагалі варто сказати, що Ізраїль має відносно високий рівень доходів населення та є країною з досить стабільною економікою. Тому торговельні відносини з Ізраїлем можуть дати можливість стабільної роботи протягом тривалого періоду часу.

agronews.ua

Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!