EnglishFrenchGermanPolishRussianUkrainian

Актуально

Лідер українського сільгоспмашинобудування, компанія «Ельворті ГРУП» ( «Червона зірка») закінчив 2016 рік з приростом 15%, пише propozitsiya.com з посиланням на ukragroconsult.com.
Як зазначив співвласник і голова наглядової ради компанії, голова ради української Асоціації підприємств-виробників техніки та обладнання для агропромислового комплексу «Украгромаш» Павло Штутман, це середні темпи, які дозволять в наступному році успішно розвиватися.

В Україні знизилося споживання гарбузового насіння - незамінного джерела білка для вегетаріанців і людей, які не можуть вживати в їжу м'ясні продукти. У той же час, на світовому ринку ця продукція користується підвищеним попитом, що відкриває можливості для нарощування експорту українських гарбузового насіння за кордон. Про це заявили аналітики компанії Pro-Consulting, пише propozitsiya.com з посиланням на golos.ua.
Експерти вважають, що основними ринками збуту можуть стати країни Європи і Середнього Сходу.

Біогаз з високим вмістом метану може бути конвертований в кормовий матеріал — до відповідного висновку в рамках свого дослідження прийшли вчені з Технічного дослідного університету Фінляндії, повідомляє Союз птахівників України.

Антициклон «Аріадна» приніс з Сибіру небувалі для Греції морози і снігопади, в деяких регіонах введено надзвичайний стан, повідомляє UBR.

Снігопади і морози, що закріпилися на всій території Греції, завдали величезної шкоди сільському господарству — найбільше постраждали цитрусові і овочеві культури, кажуть грецькі фермери.

Українське тракторобудування має розвиватися планомірно та в інтересах держави, тому в Україні має діяти національна програма «Український трактор». Про це заявив власник DCH та інвестор Харківського тракторного заводу Олександр Ярославський, пише «Укрінформ».

Бізнесмен вважає, що один із основних шляхів досягнення конкурентоспроможності українського АПК — максимальне використання внутрішніх ресурсів України.

ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» отримала чимало звернень від господарств, додаткові рахунки ПДВ яких заблоковані, хоча за попередньою інформацією їх мали б закрити 31 січня, адже операції по ПДВ діють до 15 січня за операціями, які були здійсненні у грудні 2016 року. Про це повідомляє прес-служба ВАР.

Дослідницька компанія Canadean з'ясувала, які тенденції будуть актуальні для молочної галузі в 2017 р. За даними Canadean, близько 60% споживачів у всьому світі люблять експериментувати з різними смаками та інгредієнтами. Незважаючи на те, що фруктові йогурти популярні, все більший інтерес викликають солоні смаки, пише «Пропозиція».

З метою підвищення конкурентно спроможності та економічного розвитку міста, Дубенською міською радою розпочато роботу по написанню Стратегічного плану сталого розвитку до 2020 року.
До складу робочої групи з написання Стратегії увійшли представники ОР «Спілка роботодавців Дубенщини» - Юрій Іващенко, Андрій Мартинюк та Леонід Дудко.
Робоча група провела своє перше засідання та працює над проведенням анкетування мешканців.

Аналітики вказали, де живуть самі наполегливі підприємці

Аналітики консалтингової компанії Expert Market зіставили кількість нових бізнесів за 2016 рік у 130 країнах з рівнем строгості бізнес-середовища в кожній з них і склали ТОП-15 країн з найбільш наполегливими підприємцями, а також ТОП-15 країн втрачених можливостей.

Василь Джумурат розводить диких кабанів уже чотири роки. Живуть тварини у спеціальних вольєрах, мають вигульні майданчики, повідомляє Zaknews.

Перших тварин п’ятитижневого віку Василь Джумурат привіз із Івано-Франківської області, прагнучи привабити туристів. Однак зробити це не вдалося, тому основним джерелом прибутку у фермера зараз є продаж маленьких кабанчиків та м’яса дорослих свиней

Станом на 1 січня 2017 р. Укрдержфондом було передано 14,8 млн грн фінансової підтримки, що становить 93,5% від запланованої суми, повідомляє прес-служба Мінагропроду.

На сьогодні державна підтримка фермерських господарств здійснюється відповідно до бюджетних програм в межах видатків, передбачених Мінагропродом на відповідний рік.

Уряд дозволив подавати кілька додаткових митних декларацій
Кабінет міністрів України дозволив компаніям-імпортерам подавати кілька додаткових митних декларацій для продажу товару дрібними партіями. Відповідне рішення прийнято на засіданні уряду в середу.

У 2016 р. поголів'я ВРХ далі скорочувалася, хоча не так суттєво, як в попередньому році. Продуктивність корів зросла, але не настільки, щоб уникнути зниження виробництва молока. Про це повідомляє директор «Інфагро» Василь Винтоняк.

У 2016 р. державної підтримки (принаймні фінансової) молочного сектора практично не було. Більш того, у тваринників почали забирати частину ПДВ, який раніше залишався на підприємствах для власного розвитку. Позитивом можна вважати хіба що прийняття ряду законів, які трохи спростили діяльність господарств.

Станом на 6 січня 2017 року в Аграрному фонді є 838,6 тис. тонн зерна. З них 826 тис. тонн — пшениця, 8,7 тис. тонн — жито, 3,8 тис. тонн — гречка, 0,1 тис. тонн — ячмінь. Про це повідомляє прес-служба Мінагропроду.

Загалом, прогнозна пропозиція зерна у 2016/2017 маркетинговому році сформована на рівні 71,6 млн тонн, з яких 64,2 млн тонн — виробництво, 7,1 млн тонн – перехідні залишки, та 0,37 млн тонн — імпорт. За культурами, пропозиція зерна виглядає наступним чином: кукурудза — 29,1 млн тонн, пшениця — 28,8 млн тонн, ячмінь — 10,1 млн тонн, жито — 0,45 млн тонн, гречка — 0,197 млн тонн, інші — 3 млн тонн.

Беручи до уваги, що потреба для внутрішнього використання складає 23,5 млн тонн зерна, експортний потенціал зберігається на рівні 40,2 млн тонн, який вже використано на 57%.

Глобальне потепління відкрило значні можливості для розширення асортименту вирощуваних сільськогосподарських культур в Україні. Завдяки пом'якшенню зим в Україні покращилися умови перезимівлі озимих. Про це повідомляє завідувач відділом агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко в інтерв'ю «Пропозиція».

Якщо в період, який був визначений за стандарт, щорічно вимерзало 25-27 і навіть до 30% площ, то за останні 25 років в середньому цей показник сягає 10-12%. Це результат декількох сезонів, коли через глобальне потепління не сформувався сніговий покрив. Зазвичай тепер в Україні вимерзає всього 3-5% озимих.

Оскільки зими стали теплішими, то зменшилася глибина промерзання грунту, зросло засвоєння вологи грунтом і збільшилися її запаси навесні. В результаті в XXI столітті було всього 2 весняних посухи (через низьку кількість опадів взимку), які призвели до істотної втрати врожаю.