EnglishFrenchGermanPolishRussianUkrainian

Актуально

Після невеликої динаміки зростання в кінці 2016 початку 2017 рр. пропозиція вільного рухомого складу для перевезень зернових залізничним транспортом в Україні знизилася до 2521 вагонів.

Тоді як ще 5 січня цей показник був на рівні 2701.

Такі дані «Укрзалізниці» наводить «УкрАгроКонсалт».

Судові позови у Рівненський окружний адміністративний суд подали товариства з обмеженою відповідальністю «Амбер Майнінг Компані» та «Інвестнерудпром».

Про це пише РадіоТрек.

Обидві фірми у квітні торік отримали відмови від Рівненської обласної ради у наданні ділянок для геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки бурштину «Інвестнерудпром», яке зареєстроване у селі Селець Дубровицького району, хотіло отримати 85 гектарів на ділянці "Ясинецька" Дубровицького району. Власники ТОВ Юрій Колесніченко, директор місцевого сільгоспкооперативу Сергій Гордієв, київський бізнесмен Євген Міщенко та мешканець Житомирщини Володимир Ткаченко.

Однією з найважливіших проблем 2016 року для аграріїв була нестача вагонів-зерновозів. Про це у коментарі AgroPolit.com повідомив народний депутат Андрій Вадатурський.

За його словами, проблему з "Укрзалізницею" треба негайно вирішувати.

Модель кооперації має змінити філософію українців, повернути їх до розуміння, що їхнє життя тільки в їх руках.

Про це повідомили експерти у рамках конференції Ukraine Crisis Media Center «Кооперація, як інструмент сталого розвитку регіонів».

«Еліти експлуатують радянську модель управління: поділ влади і ресурсів, а не горизонтальне управління. Нам потрібно в основу законодавства закладати стимули, коли людина хоче працювати, отримувати прибуток і бути багатим і самодостатнім », — заявив народний депутат України, член комітету ВРУ з питань фінансової політики та банківської діяльності Віктор Романюк. Він вважає, що люди, які «сидять на субсидіях» будуть біднішати з кожним роком. Також необхідною зміною є відкриття ринку землі та його прив'язка до розвитку кооперації в Україні.

Інститут зрошуваного землеробства НААН України, який знаходиться в Херсоні, заявив про будівництво заводу з виробництва насіння.

Про це повідомляє INFOKAVA.

Відзначається, що в проект вже інвестували 500 тис. грн. Будівництво нового заводу стало можливо після того, як інститут уклав угоду про реалізацію 20 т насіння озимої пшениці класу «супереліта» з турецькою компанією.

Кількість органічних виробників постійно зростає, незалежно від того, є державна підтримка чи ні.

Про це в інтерв'ю Аgropolit.com повідомила президент Академії Органічного Садівництва «Ekogarden» Валентина Лановенко.

Останні кілька років для галузі тваринництва були надзвичайно складними: падіння споживчого попиту, російське ембарго, воєнні дії, девальвація гривні.

Про це у своєму блозі «Сегодня» повідомив заступник голови Аграрної партії України Денис Марчук.

За його словами, з другої половини 2016 р. ситуація вирівнялася і навіть намітилися позитивні тенденції: зросли закупівельні ціни на молоко (на 50% у порівнянні з груднем минулого року), є підстави вважати, що споживчий сегмент ринку продукції тваринництва пройшов «нижню точку» і очікуваний приріст споживання у 2017 р. складе 3-4%. До того ж перші позитивні результати дає стратегія пошуку українськими тваринниками нових ринків збуту.

За 9 місяців 2016 р. агросектор забезпечив більше 50% приросту капітальних інвестицій в економіку України, пише прес-служба Мінагропроду.

У загальному обсязі приросту капітальних інвестицій по Україні за січень-вересень 2016 р. частка агропродовольчого сектору економіки становить 51,3%, у тому числі на сільське господарство припадає 39,6%, а на харчову промисловість – 11,7%. Тобто, цей сектор забезпечив більше половини приросту капітальних інвестицій в національну економіку.

Минулий рік став переломним для промоції кооперації. Кілька кооператорів-ентузіастів розпочали посилену інформаційну та освітню роботу для того, щоб відродити славні кооперативні традиції української кооперації.

Про це у блозі на AgroPolit.com повідомив президент Українського кооперативного альянсу Зиновій Свереда.

Як наслідок, в Україні є близько 1024 кооперативів, більшість із яких зареєстровані тільки юридично. Частка кооперативів у сільському господарстві — менше 0,56 %. Протягом 20 років «вистояли та зміцнилися» кілька кредитних спілок та засновано кілька місцевих кооперативів.

Виробники продовольчої продукції з Полтавщини мають можливість вийти на нові закордонні ринки збуту. Продуктами з Полтавської області всерйоз зацікавилися в Африці, а саме, у Республіці Ботсвана.

Про це повідомляє propozitsiya.com.

Уперше представники африканської компанії-ритейла прибули в Полтаву восени 2016 року. Тоді під час перемовин з ПТПП вони заявили про зацікавленість продовольчими товарами з регіону, зокрема соняшниковою олією та солодощами. Гості з Ботсвани залишили свої контакти у Секторі підтримки експорту ПТПП, зазначивши, що хотіли б бачити українські продукти на розкладках у магазинах ряду країн африканського континенту.

Зовнішньоторговельний обіг продукції агропромислового комплексу України за 10 місяців 2016 року склав 15,3 млрд дол. США або 25,5% всього зовнішньоторговельного обігу України. Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграррної політики і продовольства України.

Експорт продукції аграрного сектору за вказаний період становив майже $12 млрд або 41,1% від загального експорту України, імпорт –$ 3,3 млрд або 10,8% від загального імпорту України.

Компанія Horsch створила нову модель навісної сівалки з бороною Express KR та можливістю внесення насіння та добрив означає, що тепер сівалки компанії можуть бути доступні у двох варіантах: з внесенням виключно насіння і комбіновані моделі, повідомляє Traktorist.ua з посиланням на Farmer Weekly.

Розмір бункера було збільшено до 2000 л, тож для насіння та добрив виділяється по 1 т. Він встановлюється на раму борони таким чином, щоб уникнути нерівномірностей під час загортання ґрунту.