EnglishFrenchGermanPolishRussianUkrainian

Актуально

Менеджери українських аграрних і переробних компаній мають можливість пройти стажування у США за програмою SABIT. На даний момент відкрита реєстрація для стажування за кількома напрямками - інноваціїї і ефективність в агробізнесі, логістика, маркетинг продукції виноробства тощо.

Під час стажування у програмі велика увага приділяється спеціалізованій галузевій підготовці, вивченню концепцій західного менеджменту і принципів функціонування ринкової економіки.

Латвійська та українська сторона зацікавлені в активізації співпраці у сферах тваринництва, селекції, розвитку кооперації, лісового та рибного господарства, пише прес-служба Мінагропроду.

Протокол про співпрацю був підписаний співголовами національних частин комісії, віце-прем’єр-міністром України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції І.О. Климпуш-Цинцадзе та віце-прем’єр-міністром – міністром економіки Латвійської Республіки Арвілсом Ашераденсом.

В ноябре текущего года активизировались и достигли рекордного месячного объема экспортные поставки украинской сои. Так, по оперативным данным в ноябре экспортировано 537,6 тыс. тонн соевых бобов, что почти в три раза превышает октябрьский экспорт (192,1 тыс. тонн) и более чем на 20% - поставки ноября прошлого года (445,2 тыс. тонн).

Споживання імпортних помідорів в Україні цього року збільшилось майже у два рази. За 11 місяців поточного сезону українські імпортери придбали на зовнішньому ринку майже 33 тис. тон помідорів. Цей обсяг майже у два рази перевищує результати всього минулорічного сезону, коли загальний обсяг імпорту склав трохи більше ніж 16 тис. тон.

Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

Полтавський машинобудівний завод почав виробляти твердопаливні котли для опалення соломою. Обладнання виготовляють спільно з литовською компанією Umega, повідомляє Полтавська торгово-промислова палата.

Потужність агрегатів не більше 1 МВт. При цьому сировини використовується для спалювання до 100 тис. тонн на рік. Але подібних котлів в Україні нині не більше 130 штук.

Один із найбільших виробників бройлерів в ЄС – Польща продовжуватиме нарощувати виробництво й експорт своєї продукції.

Згідно з повідомленням USDA, виробництво бройлерів у 2016 році зросте на 15% порівняно з 2015 роком до 2,74 млн тонн і зросте в І півріччі 2017 року ще на 7%.

Основними причинами збільшення виробництва є зростання внутрішнього споживання (в основному як дешевша альтернатива яловичини) та зростання експорту в інші країни ЄС.

Україна підписала договір з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) про залучення кредиту в 30 млн євро на реалізацію проекту Вища освіта. Енергоефективність та сталий розвиток.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку на своїй сторінці в мережі Twitter.

Термін реалізації проекту - 5 років.

Раніше повідомлялося, заступник міністра освіти і науки - керівник апарату Роман Греба заявляв, що вже визначено 7 університетів, які будуть брати участь в першому етапі проекту і незабаром буде оголошений конкурс з відбору вузів для другого етапу проекту

Валовий зовнішній борг України в третьому кварталі 2016 року в порівнянні з попереднім, другим кварталом, виріс на $1,053 мільярда - до 116,015 мільярда.

Це на 0,9%, - йдеться повідомленні на сайті Національного банку України.

З початку року валовий зовнішній борг України скоротився на $2,714 мільярда доларів США, або на 2,3%.

Нагадаємо, в четвертому кварталі 2015 року валовий зовнішній борг України скоротився на 5,1% – до $118,729 млрд

biz.

В серпні поточного року Європейська бізнес асоціація (ЄБА) провела дослідження щодо бачення перспектив України на 2017 рік представниками бізнесу.

Про це повідомила виконавчий директор ЄБА Анна Дерев’янко, пише Hubs.

За її словами, участь взяли 119 директорів найбільших компаній.

«Результати дослідження виявилися набагато позитивнішими, ніж ми очікували», ― зазначила Дерев’янко.

Про це повідомив міністр агрополітики Тарас Кутовий на своїй сторінці у Facebook.

«Ситуація викликала стурбованість Володимира Гройсмана, в результаті чого з’явилось відповідне доручення розібратися з даним питанням», ― зазначив Кутовий.

«Зустрівся з Крістофом і почув його історію, так би мовити, з перших вуст. Говорили 2 години. Вирішення проблеми я бачу у трьох площинах: розслідування з боку МВС, питання компенсації втрат і питання коректності оформлення земельних відносин. Останнє в нашій компетенції, тому я дав доручення своєму першому заступнику Максимові Мартинюку», ― повідомив міністр.

За підсумками 11 місяців 2016 року виробництво аграрної продукції в Україні перевищило аналогічний показник за січень-листопад минулого року на 2,9%. Про це свідчать дані, опубліковані Держстатом, повідомляє УАК.

Як і раніше, бустером аграрної галузі залишається виробництво рослинницької продукції – в порівнянні аналогічним періодом 2015 року його обсяги зросли на 5,3% (нагадаємо, за підсумками січня-жовтня цей показник становив 5,0%).

Нагадує про себе негативною динамікою виробництво продукції тваринництва, яке, хоч і пожвавилось весною цього року (98,3%-98,7% в порівнянні з минулорічними показниками) все ж продовжує скорочувати свої обсяги, зупинившись поки на 97,1% від обсягів січня-листопада 2015 року.

ІЦ УАК

Китайські дослідники знайшли спосіб промислового виробництва родючого ґрунту з піску. Вчені стверджують, що технологія є нетоксичною й дешевшоїю а також розрахована на масове промислове виробництво.

Рецепт приготування родючого ґрунту полягає в тому, що в пісок додається спеціальний склад, вироблений із деревної целюлози. Склад утримує в піску воду, повітря, поживні речовини.

Випробування штучних ґрунтів, проведені в місті Чунцин, показали, що для їх зрошення потрібна та сама кількість води, що і для звичайного ґрунту. До того ж вони забезпечують вищу врожайність і вимагають менше добрив, а також демонструють підвищену опірність до чинників вивітрювання.

Про це заявив Леонід Козаченко, народний депутат України, президент Української аграрної конфедерації під час конференції «Що чекає АПК у 2017 році: виклики та можливості».

За його словами, склалася парадоксальна ситуація. У 2016 році підприємства за рахунок сплати ПДВ, акцизів, фіксованого податку, соціального податку, податку на прибуток, податків на землю та нерухомість, ПДФО перерахують до бюджету приблизно 93 млрд гривень. Тим часом на дотації фермерам Кабмін готовий виділити лише 5,5 млрд гривень.

Тобто аграрні підприємства сплачують до державного бюджету величезні суми. Але на дотації фермерам уряд ледь знаходить кошти, пояснив Леонід Козаченко.

З початку навігації у 2016 році «Нібулон» здійснив понад 150 рейсів Південним Бугом, транспортувавши власним вантажним флотом 300 тис. тонн зернових та олійних культур.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

«Таким чином, підприємство в 6 разів перевершило найкращий показник радянських часів з обсягів річкових перевезень, адже тоді Південним Бугом перевозили максимум 50 тис. тонн зернових у рік», ― йдеться в повідомленні підприємства.

Близько 20 заводів з виробництва комах для комбікормів планують запустити у регіоні Австралазія, пишуть «Птахофабрики України».

Регіон включає в себе ряд країн, в тому числі Австралію, Нову Зеландію, Папуа-Нову Гвінею і прилеглі до них острови південної частини Тихого океану.

Проект отримав схвалення місцевих регуляторів і буде реалізовуватися альянсом компаній AgriProtein і Twynam Group.