EnglishFrenchGermanPolishRussianUkrainian

Актуально

Держпродспоживслужба України та компетентний орган Арабської Республіки Єгипет погодили форму ветеринарного сертифікату на експорт охолодженої/замороженої безкісткової яловичини з України до Єгипту.

Форма ветеринарного сертифікату розміщена на сайті Держпродспоживслужби – рубрика «Міжнародне співробітництво» - «Ветеринарія та безпечність» - «Сертифікати: імпорт, експорт» (під заголовком «Експорт з України»).

Из-за введения весового контроля на дорогах автоперевозчики повысили свой тариф на 50-60%. Об этом в интервью рассказал директор компании "УТА Логистик" Павел Плотников.

"Все это привело к следующим последствиям — если раньше, в сравнении с ж/д транспортом, машины считались рентабельными где-то в районе 250-300 км, то сейчас радиус уменьшился до 100-150 км", — заявил он в интервью "ЦТС".

При этом Плотников уточнил, что речь идет о тех машинах, которые едут без перевеса и по дорогам, а не в объезд полями, "потому что есть и такие".

Китайські інвестори зацікавлені у співробітництві з українськими агрокомпаніями, зокрема, ТД «Сіяч» отримає мільйонні інвестиції від китайського партнера.

Про це повідомив аналітик ринку насіння Віктор Чередніченко, пише AgroNews.

«Український сектор АПК традиційно приваблює інвесторів переважно через збереження експортного потенціалу, землі та відносно дешевої робочої сили. Українське рослинництво та ринок насіння становлять особливий інвестиційний інтерес для наших китайських партнерів. Останнім часом українські агрокомпанії відкривають для себе найбільші у світі продовольчі ринки — Китаю та Південної Азії. Отже, є підстави стверджувати, що ринок насіння України у 2017 році залишиться у сфері уваги місцевих і міжнародних стратегічних та фінансових інвесторів», ― зазначив аналітик.

За результатами програми з моніторингу використання землі державної власності «Урожай-2016», 50,5 тис. га земель державної та комунальної власності використовувалися на Запоріжжі без документів. І це тільки 2,7% від 1,8 млн га, які були промоніторені в 2016 році.

Про це повідомили у департаменті агропромислового розвитку Запорізької облдержадміністрації.

Програму «Урожай-2016» в Запорізькій області було започатковано цього року. «Захід «Урожай-2016» розкрив корупційні схеми національного масштабу. Як з'ясувалося, кілька латифундистів у Запорізькій області багато років поспіль, прикриваючись зв'язками з людьми з посвідченням народних депутатів України, а також знайомствами в правоохоронних органах, незаконно обробляли землю, яка належить державі», – заявив голова ОДА Костянтин Бриль.

Аналітики USDA підвищили прогноз світового валового збору соєвих бобів у 2016/17 МР до нового рекордного показника – 338 млн тонн проти 336,09 млн тонн, озвучених місяцем раніше, і 313,31 млн тонн у 2015/16 МР.

Як уточнюється, оцінка була підвищена за рахунок коригування прогнозу для Індії – до 11,5 (9,7; 7,13) млн тонн і Канади – до 6,45 (6; 6,37) млн тонн.

Українські виробники мають великі можливості для експорту на ринки Танзанії добрив, сої, продуктів переробки і бобових. Також танзанійці зацікавлені у поставках з України малої сільськогосподарської техніки та обладнання для переробки аграрної продукції.

Про це заявила заступник міністра аграрної політики та продовольства Ольга Трофімцева після зустрічі з міністром промисловості, торгівлі та інвестицій Танзанії паном Чарльзом Мвіджаге в рамках торговельної місії до країн Африки, інформує прес-сулжба Мінагрополітики.

Наразі у виробництві харчових продуктів простежується 11 основних трендів, на які варто орієнтуватись і вітчизняним переробникам молока.

Про це розповів Олександр Чагаровський, доктор технічних наук, професор Одеської національної академії харчових технологій під час IX Всеукраїнської конференції «Молочний бізнес-2016».

1. Переоцінка виробництва напоїв
Глобальне виробництво напоїв досягло максимальних споживчих значень, а тому відбувається переоцінка старих правил. З’являються нові напої, які цілком міняють ринок: напої-сироватки, напої-суміші із молока, маслянки тощо.

Держава має продати збиткові агроактиви та зосередитись на ефективному розвитку найбільш інвестиційно привабливих держпідприємств.

На цьому наголосив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Зараз Мінагрополітики керує 504 суб'єктами господарювання, які працюють в різних секторах АПК. Сумарно ці компанії мають у своєму розпорядженні земельний банк майже в 500 тис. га, що еквівалентно другому місцю в рейтингу найбільших латифундистів України.

Проект бюджету на 2017 р. Верхова Рада прийняла до розгляду ще 21 вересня. Документ вже пройшов перше читання і нині очікує на розгляд у другому читанні. А поки що ми вирішили проаналізувати документ і подивитися, які кошти передбачені для розвитку сільського господарства України у 2017 році та що цікавого є у проекті бюджету для фермерів.

У проекті Державного бюджету України на 2017 р. видатки для Міністерства аграрної політики та продовольства України передбачено в сумі 8,27 млрд грн. З них 5,4 млрд грн із загального фонду та 2,9 млрд грн — зі спеціального.

Загалом, на підтримку фермерства, малого та середнього бізнесу бюджетом передбачено 2,9 млрд грн. Ще 60 млн грн із загального та спеціального фондів закладено на підтримку розвитку сільськогосподарських товаровиробників.

Компанія New Holland Agriculture оголосила про підписання угоди про привілейоване партнерство з Dinamica Generale (DG), спеціалістом з систем зважування, електронних рішень та аналізаторів технології NIR для сільського господарства. Згідно з цією угодою компанія New Holland буде опціонально пропонувати систему NIR On Board на комбайнах FR Forage Cruiser.

Про це повідомляє Тraktorist.ua з посиланням на прес-службу компанії.

З цією передовою сенсорною технологією клієнти матимуть змогу вимірювати та моніторити рівень вологості та поживних речовин культур в режимі реального часу під час збору врожаю з точністю ± 2%.

Прогнозований FAO обсяг світових запасів зернових на 2016/17 МР був переглянутий у бік підвищення на 8 млн т до 670 млн т, що становить новий рекордний рівень.

Про це повідомляється в зведенні пропозиції і попиту на зернові FAO.

З огляду на те, що основний обсяг врожаю пшениці вже прибраний, виробництво пшениці в 2016 р. має скласти 749 млн т, що на 2,6 млн т більше від попереднього прогнозу і на 2% (14 млн т) більше, ніж у 2015 р.

У парламенті зареєстрований законопроект №5501 від 07.12.2016 «Про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (щодо використання вітчизняної сировини)». Про це повідомляється на сайті ВР.

​Згідно з законом буде встановлено мінімальний рівень вмісту коньячних спиртів українського походження при виробництві коньяків. Ідея полягає в тому, що при виготовленні ординарних коньяків вже з 2017 року виробників зобов'яжуть використовувати не менше 15% вмісту вітчизняних коньячних спиртів. Кожен рік наступні дев'ять років норма вмісту українських спиртів буде збільшуватися ще на 5-10%, і до 2026 року вона повинна досягти показника в 85%.

На Тернопільщині цього року обмолочено гречку на площі на 5,5 тис. га. Намолочено 6,9 тис. т при врожайності 12,6 ц/га (у 2015 р. — 9,3 ц). Найвища урожайність в Кременецькому районі — 26,8 ц/га.

Про це пише SuperAgronom.

В інших районах середня врожайність гречки була нижчою. Найбільші показники в Підволочиському (16,8 ц/га) та Чортківському (15,0 ц/га) районах, а от в Заліщицькому зібрали лише 6,3 ц/га, так само — в Борщівському. Хоча ще недавно тут збирали по 30 ц/га і більше.

Кожен день в світі розробляється безліч startup, але далеко не всі реалізуються і працюють. І часто причина не в поганому startup або ідеї, а в неправильній її подачі. Так як же правильно презентувати проект, щоб зацікавити потенційного інвестора? Щоб він повірив у вашу ідею, вклав інвестиції і проект втілився в життя.

Ми звернулись за консультацією до ініціатора всеукраїнського конкурсу проектів «AGRO CHALLENGE» та Компанії з управління активами «Всесвіт», яка, безпосередньо, представляє інтереси інвесторів, відбирає проекти і допомагає втілити їх в життя.

Можна було б ухвалити закон про формування Земельного фонду України, зобов’язавши державу викуповувати в цей фонд земельні паї.

Про це заявив президент Асоціації фермерів та приватних землевласників Іван Томич, пише прес-служба АФЗУ.

За його словами, у нас надзвичайно багато розпайованих масивів, яким можна дати раду лише в такий спосіб. Лише деградованих земель у паях – 5 млн. Їх треба зберегти.