За вересень поточного року українські виробники експортували 39,9 тис. т цукру, що є найбільшим місячним показником за останні 5 років.
|
За підсумками 9 місяців поточного року Білорусь є найбільшою країною-імпортером української картоплі.
Про це згідно з даними ДФС передає «УНН».
Так, протягом звітного періоду Україна експортувала в Білорусь картоплі на 1,1 млн дол., До Грузії — на 45 тис. дол., до Азербайджану — на 18 тис. дол.
У той же час за звітний період Україна імпортувала картоплі на 3,8 млн дол.
Так, протягом 9 місяців поточного року Україна імпортувала картоплю з Франції — на 1,3 млн дол., з Нідерландів — на 931 тис. дол., з Німеччини — на 806 тис. дол.
|
Ізраїльській компанії AseptoRay, що базується в Маалот-Таршіхе, вдалося розробити метод пастеризації непрозорих рідин за допомогою ультрафіолетового випромінювання. Йдеться про справжню революцію в харчовій промисловості, оскільки сьогодні до 75% енерговитрат у цій галузі йдуть саме на пастеризацію продукції.
|
Європейський парламент не схвалив рішення про видачу ліцензій на вирощування в Європейському Союзі 5 генетично модифікованих видів сільгоспкультур, повідомляє «АПК-інформ» із посиланням на Agri Land.
|
У Південній Австралії завершили будівництво ферми у пустелі для вирощування томатів, повідомляє Еcotown з посиланням на Reneweconomy.
Еко-ферма Sundrop живитиметься за рахунок енергії Сонця, а для поливу томатів використовуватиме опріснену морську воду.
|
Украина будет поставлять подсолнечный шрот в Китай. Эта позиция может появиться в списке украинской агропродукции, поставляемой в КНР, уже в ближайшее время. Об этом рассказала Владислава Рутицкая, советник министра аграрной политики и продовольствия по вопросам евроинтеграции.
|
Україна в 2015-2016 маркетинговому році (МР, липень 2015 – червень 2016) стала світовим лідером з експорту борошна з обсягом поставок 344 тис. т, що на 32,5% більше, ніж у 2014-2015 МР, при цьому ціна українського борошна була найнижчою в світі. Про це повідомила прес-служба Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) з посиланням на радника голови правління ПАТ "Аграрний фонд" Сергія Сакіркіна.
|
За підсумками 2016 року лідерство в регіональній структурі українського експорту як і раніше належить азіатському ринку. На ці країни припадає 43% всіх поставок, або 2,5 млрд дол. Більша частина української продукції сільського господарства відправляється в Китай.
|
В період з 3 по 9 жовтня ц.р. з українських морських портів було відвантажено 545,9 тис. тонн зернових проти 1,02 млн тонн, відвантажених тижнем раніше.
Про це повідомляє «АПК-Інформ».
|
Україна ніколи не повернеться до колишнього обсягу товарообігу з Росією, зараз він не перевищуватиме 4-5%.
Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін передає «Укрінформ».
«Ми не зможемо тримати колишні економічні зв'язки з Росією. Ми ніколи не повернемося до суттєвого товарообігу з Росією. Раніше товарообіг сягав 37%. Зараз це може бути 4-5%», — сказав Клімкін.
|
Инфраструктура Украины превращается в тормоз развития экономики. Такое мнение выразил президент «Украинской зерновой ассоциации» (УЗА) Владимир Клименко на своей странице в Facebook, комментируя ситуацию, которая сложилась из-за системных проблем с перевозкой грузов ж/д транспортом.
|
Аграрний сектор України є одним з найбільш привабливих для інвестицій американських компаній.
Про це йшлося під час зустрічі української урядової делегації та заступника міністра аграрної політики та продовольства з питань євроінтеграції Ольги Трофімцевої з українсько-американською діловою радою у Вашингтоні під час офіційного робочого візиту, передає прес-служюа Мінагрополітики.
|
Верховна Рада продовжила мінімум до 2018 року мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.
За таке рішення проголосували 297 депутатів.
|
Державне регулювання цін на продукцію свинарства як поняття існувало, але реально ніколи не працювало, бо це саморегульована галузь. Про це говорить президент Асоціації свинарів України Артур Лоза.
|
З 2017 буде скасовано спецрежим оподаткування для аграріїв. Міністр агрополітики Тарас Кутовий вважає це правильним кроком, але також пропонує замінити таку підтримку сільгосптоваровиробників прямою дотацією невеликих фермерських господарств на 1 га та на 1 кг продукції. Про це повідомляє нардеп Вадим Івченко, пише LB.ua.
|