EnglishFrenchGermanPolishRussianUkrainian

Актуально

На базі Київської області впроваджується пілотний проект, який передбачає процедуру відеофіксації під час проведення заходів державного контролю та нагляду, які відносяться до сфери повноважень Держпродспоживслужби.

Серед перешкод, які заважають українським агровиробникам досягти кращих результатів, ‒ велика кількість найманих працівників, які не є продуктивними.

Такого висновку дійшли британські агровиробники, які наприкінці січня відвідали українські аграрні підприємства. Візит був організований компанією «Сингента» за підтримки посольства Великої Британії в Україні.

Канада готова закупити в українських виробників 12 тис. тонн соняшникового шроту

Канадсько-український проект з підтримки торгівлі та інвестицій шукає виробників соняшникового шроту, які готові забезпечити поставки до Канади обсягом 12 тис. тонн.

Про це повідомляється на Фейсбук-сторінці проекту.

До соняшникового шроту висуваються такі технічні вимоги: білок – від 36%, жири – до 2%, волокна – до 20%, вологість – до 11%, афлатоксини – до 20 частин на мільярд (ppb).

Міністерство інфраструктури закінчує узгодження з Адміністрацією морських портів України (АМПУ) поетапного зниження портових зборів .

Про це 31 січня 2017 року заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян на зустрічі з бізнесом, організованій Європейською бізнес-асоціацією.

Вітчизняна економіка, державне управління та громадянське суспільство змушені найближчі кілька років здійснити технологічний стрибок, щоби встигнути за глобальними тенденціями.
Щоби Україна змогла конкурувати з іншими розвиненими економіками світу, їй необхідно створити власну цифрову адженду (порядок денний – НВ Бізнес) і якнайшвидше втілити її у життя. Про це сьогодні на круглому столі Цифрова адженда 2020 заявив Валерій Фіщук, один із авторів документу та регіональний менеджер з розвитку бізнесу Cisco в Україні.

У минулому році Україна поставила шість рекордів.

1. Імпорт газу 11 млрд куб. м - рекордно низький, п'ять років тому був у 4(!) рази більше. При цьому нуль з Росії. Обсяги імпорту знизилися через падіння економіки, але перехід на реверс – це однозначний плюс. Менші обсяги імпорту газу і падіння світових цін на енергоносії дозволило знизити частку енергетичного імпорту до знову ж таки рекордно низьких 16%.

Нещодавно відбулася робоча зустріч представників Спілки роботодавців Дубенщини та мера м.Дубно.

В ході заходу було підведено підсумки співпраці в 2016 році та окреслено основні напрямки діяльності на 2017 рік. Наступна зустріч запланована через місяць.

Заходи проводяться в рамках підписаного меморандуму про співпрацю між ОР «Спілка роботодавців Дубенщини» та Дубенської міської ради.

Про це повідомив заступник глави НБУ Дмитро Сологуб, пише «ЛІГА.Фінанси».

«З моменту, коли ми дозволили репатріацію дивідендів компаніями, було репатрійовано дивідендів на 700 млн дол.», ― сказав він.

Крім того, зараз регулятор готує план репатріації дивідендів в 2017 році.

Нагадаємо, 13 червня минулого року Нацбанк схвалив покупку нерезидентами валюти для виплати дивідендів за 2014-2015 роки. У липні-серпні вони з цією метою купили 234 млн дол.

Рекламувати допис

Уряд підтримав проект закону у сфері охорони прав інтелектуальної власності, розроблений Міністерством економічного розвитку і торгівлі України. Законопроект визначає новий порядок правової охорони географічних зазначень.

Про це повідомляє прес-служба МЕРТ.

За даними офіційної статистики, в першій половині поточного сезону Україна експортувала яблук більше, ніж імпортувала. Протягом червня-грудня 2016 року Україна продала на зовнішньому ринку 6,7 тис. тонн яблук.

Водночас об’єм імпорту за цей же період склав дещо більше 6,1 тис. тонн.

Приріст виробництва органічної продукції в Україні склав 90% за останні 5 років. Про це сказав Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий, відкриваючи перший міжнародний конгрес «Органічна Україна 2017. Розвиток органічного ринку в Україні – від виробництва до реалізації».

«Органічне виробництво розвивається шаленими темпами, але ми прагнемо, щоб цей процес був більш системним і був значно видиміший і у середині країни і поза її межами. Галузь одна із найдинамічніших. За п’ять років у нас приріст 90%», – сказав Кутовий.

Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий розповів про плани розвитку аграрного відомства на три–п’ять років під час інтерв’ю ІА «Укрінформ». Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

«У нас є стратегія та ключові пріоритети, які ми озвучили. Перший - це питання земельної реформи. Друге – питання приватизації, і трете питання - держпідтримка», - сказав він.

Міністр зазначив, що вдалося досягти суттєвого процесу за третім питанням. Тепер 1% від валового виробництва сільгосппродукції наступні 5 років буде спрямовуватися на підтримку сільськогосподарського виробника. 

Арабські компанії хотіли б вкладати гроші в сільське господарство, переробну промисловість, а також у великі інвестиційні об'єкти.

На цьому наголосив президент Українсько-арабської ділової ради Шейх Емад Абу Алруб на першому засіданні ради за участю українських та арабських ділових кіл, повідомляє прес-служба Академії будівництва України, яка брала участь в засіданні.

Нещодавно створена Українсько-арабська ділова рада ініціює створення в Україні банку, засновниками якого повністю стали б великі арабські бізнесмени.

У Львівській області до переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, на які у 2017 році на земельних торгах можуть бути реалізовані права оренди, включено 166 земельних наділів загальною площею 3046 га.

Про це повідомила прес-служба Держгеокадастру.

Найбільші площі сільськогосподарських земель пропонуються у Бродівському (620 га) та Сокальському (334 га) районах Львівської області.

За результатами минулорічних земельних аукціонам до місцевих бюджетів додатково надходитиме 7,9 млн грн. щорічно.

Кількість працюючих в Україні банків, без урахування неплатоспроможних, на 20 січня 2017 року склало 94, що на 23 фінустанови менше, ніж на початок 2016 року.

Про це йдеться в інформаційних матеріалах Національного банку України, передає УНІАН.

Згідно з документом, 39 з 94 працюючих фінустанов – банки з іноземним капіталом.

Станом на початок 2016 року активи працюючих банків в Україні становили 1,254 трильйона гривень, а кількість працюючих банків - 117.